A A A

Wydawnictwo

Witam na stronie wydawnictwa e-bookowo.

20200208_162352-minipx.jpg (2020-04-01 14:03:41)

 

Misja

Kierując się ideami ekologii oraz miłością do książek skupiamy się na wydawaniu publikacji w formie cyfrowej. Chcemy współtworzyć bibliotekę elektronicznych książek, które można zabrać ze sobą prawie wszędzie dzięki najnowszym technologiom umożliwiającym przenoszenie danych.
Nie wydajemy książek w tradycyjnej formie, ponieważ wierzymy w przyszłość Internetu i nowych mediów. U nas możesz opublikować swój tekst, a my zajmiemy się jego dystrybucją.

Formaty

E-booki dostępne są w głównym formacie PDF, dostosowanym do niektórych czytników i tabletów.Jednak wiemy, że to nie wystarcza, dlatego stopniowo wprowadzamy kolejne formaty, takie jak: epub, mobi. Zamierzamy nagrywać audiobooki i udostępnić w przyszłości opcję druku na życzenie.

 

Zabezpieczenia

Pliki zabezpieczamy autorskim systemem personalizującym - każdy e-book ma ukryte oznaczenia umożliwiające jednoznaczną identyfikację kupującego. Zatem jeśli ktoś spróbuje rozsyłać Twojego e-booka nielegalnie, bardzo łatwo go namierzyć : )

 

Prowizje

Co oferujemy naszym autorom? Możesz zyskać aż do 30% prowizji ze sprzedaży jednego egzemplarza. 40% prowizję przyznajemy twórcom, którzy przygotują również projekt okładki oraz ilustracje.Wydawca wykona korektę i skład tekstu, w ścisłym porozumieniu z Tobą. Zapewniamy sobie tym samym wyłączność na wydanie elektroniczne Twojego tekstu.

Graficy otrzymują 10% prowizji od każdego sprzedanego egzemplarza. Możesz także wydać swojego e-booka jako autor niezależny (self-publisher) - wystarczy,  że dostarczysz plik w formacie pdf, darmowy fragment, okładkę, notkę o sobie i publikacji, wystawimy Twoje dzieło, a Ty otrzymasz aż 40% ceny netto od każdego sprzedanego egzemplarza. Zyskasz możliwość swobodnego wydania się gdzieś indziej.

 

Panel autora

Informacje na temat sprzedaży są dostępne w panelu autorskim, który służy również do generowania rachunków. Cały proces naliczania prowizji odbywa się w sposób automatyczny w momencie generowania pliku dla kupującego.

 

Cele

Naszym celem jest danie szansy młodym Autorom, którym niezwykle trudno jest odnaleźć swoje miejsce na tradycyjnym rynku wydawniczym. Nie chcemy, by debiutanci musieli dopłacać do swoich książek. Przeciwnie, uważamy, że powinni otrzymywać za swój talent i włożoną pracę odpowiednie wynagrodzenie.
Wydajemy przede wszystkim literaturę piękną oraz prace dyplomowe. Wiele interesujących tekstów kończy swój żywot gdzieś na półkach archiwów uczelnianych zaraz po obronie. Chcemy zmienić tę sytuację i pokazać światu teksty, których autorzy włożyli wiele pracy w ich przygotowanie.
Tak powstała specjalna oferta dla studentów i absolwentów. Tylko u nas możesz opublikować swoją pracę dyplomową, licencjacką, magisterską, a nawet rozprawę doktorską. Może to być wstęp do naukowej kariery.

Jeżeli masz zamiar dołączyć do grona naszych Autorów zapoznaj się z regułami dostarczania tekstów w zakładce "Dla Autorów".

 

Redakcja i korekta

Oferujemy ponadto redakcję, korektę, skład i łamanie tekstów w bardzo atrakcyjnych cenach. Przygotowujemy także publikacje do druku, zgodnie z wytycznymi z drukarni. Zyskujesz zatem kompleksowe opracowanie swojej Książki.

 

Współpraca

Współpracujemy z wiodącymi księgarniami e-bookowymi, gdzie można nabyć publikacje naszych autorów, co zapenia im nieograniczony zasięg terytorialny. Zachęcamy do współpracy wydawców - oferujemy wdrożenie publikacji oraz dystrybucję.


 

Pozdrawiam licząc na owocną współpracę

dr Katarzyna Krzan
redaktor naczelna wydawnictwa e-bookowo