A A A

Arkady Pylch

Arkady Pylch

Arkady Pylch

Nazywam się Arkadiusz Pilch i ze względu na popularność tego nazwiska w środowisku literackim przyjąłem pseudonim – Arkady Pylch i...

I cóż mogę o sobie napisać? Co do wieku, to mam już z górki, lata lecą a ja dalej piszę. Twórczość wrzucam do szuflady i myślę, że czas dojrzał, aby ją wypróżnić. Boję się tylko, aby to, co stworzyłem nie okazało się „Puszką Pandory”.

Jeśli chodzi o moją codzienną egzystencję, to pracuję i zarabiam, posiadam wykształcenie wyższe zarówno ścisłe jak i humanistyczne. Zostałem laureatem w konkursie literackim im Haliny Snopkiewicz w Zawierciu, za opowiadanie pt. „Purpurowe parasolki”. Mój dramat o autyzmie pt. „Lek na wypalenie” został wyróżniony przez Stowarzyszenie ARKA z Sosnowca. Napisałem powieść pt. „Lep na muchy” na motywach, której skonstruowałem scenariusz zauważony na konkursie organizowanym przez Studio Filmowe im. Karola Irzykowskiego.

Opowiadania, w których główne miejsce zajmuje utwór pt. „Lubieżny telepata” to zapowiedzi moich powieści, gdyż każdy z utworów w tym zbiorze ma swoją kontynuację prozatorską. Starałem się aby te utwory były smaczne i zabawne, od czasu do czasu przyprawiam je wątkami erotycznymi, ale dla bardziej wymagających smakoszów mam niespodziankę w postaci podtekstów metafizycznych dających pretekst do głębszych przemyśleń.

Jeśli chodzi o szczegóły mojego bytu, to ten wiersz powie o mnie więcej niż nudny życiorys:

 

CV

nie jestem nikim ważnym

i dobrze jest jak jest

skarbnicą wiedzy no nie jestem

ale wiem jak poznawać siebie

ktoś czasem szepnie

że mam coś w sobie

i dobrze nam aż do bólu

a co do popularności to dobre i tyle

nie jestem zachłanny

 

miewam godziny przebudzeń

i jest mi lżej

mam minuty uniesień

i wlatuje w sekundy ukojeń

po których spadam

na zbity pysk

 

niczym liść w błocie

czekam na wiatr na twoje dłonie

i nie mam żalu

że przylepiony do podeszwy

zostawiam swój ślad

jesienny

Autor w serwisie: https://www.e-bookowo.pl/nasi-autorzy/arkady-pylch.html
Jest członkiem: E-bookowo
Jako: Autor

Lista publikacji: