A A A

Regulamin

REGULAMIN KORZYSTANIA Z SERWISU WWW.E-BOOKOWO.PL

1. Niniejszy Regulamin normuje zasady i warunki korzystania z serwisu internetowego www.e-bookowo.pl oraz warunki sprzedaży dostępnych w serwisie produktów.

2. Każdy może przeglądać zasoby strony, jednak z chwilą złożenia zamówienia, dodania komentarza na forum czy dodania ogłoszenia na giełdzie książek, użytkownik oświadcza, że zapoznał się z Regulaminem oraz w pełni akceptuje zawarte w nim postanowienia i zobowiązuje się do ich przestrzegania.

3. Właścicielem i administratorem strony jest A3M Agencja Internetowa  z siedzibą w Będzinie, ul. Zawale 24.

4. By w pełni korzystać ze strony (dokonywać zakupów, dodawać ogłoszenia i komentarze na forum) należy dysponować aktywną skrzynką poczty elektronicznej,

5. Serwis E-bookowo.pl zajmuje się promocją i sprzedażą publikacji elektronicznych (e-booków).

6. E-booki dostępne w serwisie zapisane są w formacie PDF. Zawierają teksty i grafikę objęte prawami autorskimi.

7. Jako wydawnictwo E-bookowo zajmuje się publikowaniem e-booków na podstawie umów wydawniczych zawieranych z Autorami oraz Grafikami.

8. Każdy zakupiony przez Użytkownika e-book zabezpieczony jest specjalnym hasłem, personalizującym dostęp do jego użytkowania.

9. Nabywca e-booka ma prawo do przechowywania go na twardym dysku swojego komputera oraz innych nośnikach elektronicznych w celu zapoznania się z treścią utworu. Nabywca może utwór wydrukować, ale tylko na własne potrzeby.

10. Nabywca nie ma prawa do kopiowania i rozpowszechniania e-booka w sposób naruszający prawa autorskie wydawcy, Autora czy Grafika.

11. Wszelkie e-booki udostępniane w serwisie E-bookowo.pl podlegają ochronie przewidzianej w ustawie o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 Nr 24 poz. 83).

12. System działa w ten sposób, że należy publikację pobrać na swój komputer, by móc z niej korzystać w dowolnym momencie. Ze względu na bezpieczeństwo i w celu uniemożliwienia wielokrotnego pobierania przez różne osoby plik można pobrać tylko raz.

 

REGULAMIN KORZYSTANIA Z MOŻLIWOŚCI KOMENTOWANIA PUBLIKACJI

1. Serwis www.e-bookowo.pl umożliwia swoim użytkownikom wymianę poglądów, opinii i komentarzy dotyczących wydanych e-booków.

2. Serwis zwraca użytkownikom uwagę, że nie należy publikować komentarzy, które:

 • zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);
 • propagują alkohol (art. 2 (1) Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi z dnia 26 października 1982r.);
 • propagują środki odurzające, narkotyki (art.1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 24 kwietnia 1997r.);
 • obrażają osoby publiczne (art. 23 Kodeksu cywilnego);
 • obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie (art. 23 Kodeksu cywilnego oraz art. 194 - 196 Kodeksu karnego);
 • zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);
 • przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.).

Ponadto będziemy usuwać wpisy będące:

 • są bezpośrednimi atakami na interlokutorów
 • linkami do prywatnych stron WWW, skryptami oraz kodami HTML
 • reklamami
 • spamem nie mającym nic wspólnego z tematem dyskusji
 • nawoływaniem do agresji
 • treściami zagrażającymi bezpieczeństwu oglądania strony przez innych użytkowników
 • tagami HTML i innymi, które mogą spowodować celowe błędy na stronie

WARUNKI SPRZEDAŻY

Warunkiem korzystania z serwisu jest podanie aktualnego adresu mailowego podczas dokonywania zakupu e-booka, ponieważ proces zamawiania i odbioru zakupionego e-booka dokonuje się poprzez pocztę elektroniczną.

Po dokonaniu zamówienia i płatności zostanie utworzone konto czytelnika, gdzie loginem jest podany adres mailowy, a hasło użytkownik ustala indywidualnie. Wszelkie pobrane i zakupione publikacje będą dostępne po zalogowaniu w panelu. W każdej chwili publikacja będzie gotowa do pobrania na komputer.

 

INFORMACJA O ZABEZPIECZENIACH PLIKÓW

Wszystkie publikacje zabezpieczane są autorskim systemem polegającym na wdrukowaniu informacji o kupującym na każdej stronie zamówionego e-booka. Informacja ta składa się w podanych w zamówieniu danych: imię, nazwisko oraz adres mailowy kupującego.

Oznaczenie to jest niemożliwe do usunięcia przez użytkownika. Umożliwia łatwe zidentyfikowanie osoby, która nielegalnie rozpowszechnia zakupioną kopię publikacji.

Nie stosujemy uciążliwego DRM. Zakupiony e-book może być odtwarzany na kilku urządzeniach należących do kupującego. Może bć zapisany na dysku komputera, przechowywany w panelu czytelnika, skopiowany do e-czytnika, smartfona lub innych urządzeniach przeznaczonych do odczytu plików PDF i EPUB.

Czytelnik nie może nielegalnie rozposzechniać kupionej publikacji, sprzedawać jej, ani wykorzystywać całości i fragmentów w sposób łamiący prawa autorskie Twórcy i wydawcy.

 

REGULAMIN ZAKUPÓW

 1. Sklep internetowy E-bookowo oferuje publikacje elektroniczne w postaci autorskich e-booków.
 2. Publikacje można zamawiać za pośrednictwem odpowiedniego modułu zakupu widocznego przy każdym e-booku.
 3. Kolejnym krokiem jest postępowanie zgodnie z wytycznymi na kolejnych etapach składania zamówienia.
 4. Niezbędnym warunkiem złożenia zamówienia jest podanie adresu poczty elektronicznej, na który zostanie przesłany specjalny link aktywujący możliwość pobrania zakupionego e-booka.
 5. Dane i numer konta zostają wysłane automatycznie na adres mailowy użytkownika. Dane te są także dostępne na stronie internetowej.
 6. Użytkownik dokonuje wpłaty na podane w wiadomości mailowej konto.
 7. Zamówienie zostaje zrealizowane natychmiast po stwierdzeniu dokonania wpłaty na konto wydawnictwa lub poprzez dostępne płatności dotpay.
 8. Użytkownik otrzymuje wiadomość mailową z informacją o utworzeniu specjalnego konta, z którego można pobrać opłaconą wcześniej publikację.
 9. Pobrana przez użytkownika publikacja w formacie PDF zabezpieczona jest specjalnym hasłem.
 10. Użytkownik, który dokonał zakupu e-booka nie ma prawa udostępniać go osobom trzecim.
 11. Użytkownik może drukować na własne potrzeby zakupione przez siebie e-booki.
 12. Użytkownik nie ma prawa rozpowszechniać zakupionego przez siebie e-booka.
 13. Użytkownik ma prawo do złożenia reklamacji. Każda reklamacja będzie rozpatrywana indywidualnie.
 14. Wydawca przewiduje zwrot kosztów zamówionego e-booka, jeśli nie spełni on oczekiwań użytkownika lub w wyniku błędów technicznych użytkownik będzie miał problemy z jego użytkowaniem.
 15. Wszystkie publikacje elektroniczne dostępne w serwisie objęte są prawem autorskim.
 16. Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego Dotpay.
 17. Wszelkie reklamacje i kwestie sporne będą rozpatrywane indywidualnie.
 18. Dostawa ograniczona jest wyłącznie do terytorium Rzeczpospolitej Polskiej. W przypadku jednak, gdy oferta dotycząca danego Towaru zawiera informację, że możliwe jest zamówienie dostawy do miejsca docelowego leżącego poza granicami Państw Członkowskich Unii Europejskiej, należna cena zakupionych towarów ulegnie odpowiedniemu zwiększeniu o wartość należnych opłat celnych. Dokładne informacje odnośnie wysokości należnych opłat są dostępne pod następującym adresem strony internetowej http://ec.europa.eu/taxation_customs/dds2/taric/taric_consultation.jsp?Lang=pl&redirectionDate=20110310.
 19. Płatności online realizowane są w ten sposób, że po wybraniu formy płatności Użytkownik zostaje przekierowany do serwisu transakcyjnego dostawca systemu płatności / banku. Po zalogowaniu się, Użytkownik otrzymuje gotowy formularz przelewu z odpowiednią kwotą, tytułem przelewu i danymi odbiorcy.
 20. Klient ma prawo odstąpić od umowy zakupu w ciągu 14 dni.

Wydawnictwo e-bookowo dołożyło wszelkich starań, by przygotowane przez nas publikacje były najwyższej jakości. Cieszymy się, że jesteś w gronie naszych czytelników, liczymy, że zostaniesz z nami dłużej i będzie to początek pięknej przyjaźni.

 

Życzę cudownych chwil z elektroniczną książką

Katarzyna Krzan