Panel autora Strefa autora Zaloguj się
A A A

Oddawaj różdżkę, Phong!

Oddawaj różdżkę, Phong!
10.00 pln
brak
10.00 pln
brak
36.00 pln
brak
10.00 pln
brak

Oddawaj różdżkę, Phong!

wydawnictwo: e-bookowo
kupując teraz e-book (PDF) zamiast 10.00 pln łącznie zapłacisz 9.50 pln
kupując teraz e-book (EPUB) zamiast 10.00 pln łącznie zapłacisz 9.50 pln
kupując teraz książka papierowa zamiast 36.00 pln łącznie zapłacisz 34.20 pln
kupując teraz e-book (MOBI) zamiast 10.00 pln łącznie zapłacisz 9.50 pln

 Opis

 

Zosia ma problem ze skonsumowaniem sukcesu, Tatiana zbyt rezolutnie wycenia swoje wdzięki, a Natalia próbuje żyć z piętnem geeka. Wydawałoby się, że dziewczyn nic nie łączy, ale wtedy do ich życia wkracza tajemniczy Szatyn, który dryfując na obrzeżach moralności, próbuje zmierzyć się ze swoją przeszłością i przyszłością. Problem w tym, że nie zawsze radzi sobie z tu i teraz. Ale od czego ma się przyjaciół?

W „Oddawaj różdżkę, Phong!” nie brakuje prób odnalezienia tożsamości, brawurowych aktów przyjaźni i klasycznego (jeśli takowy istnieje) bromance'u. Przelotne opady absurdu nikogo nie dziwią, a wątki romantyczne bezwstydnie flirtują z komediowymi. Zaraz, zaraz, czyżby to była komedia romantyczna? Trochę tak, ale po co od razu uciekać się do szufladkowania? Całość skąpana w sosie własnym i szczodrze doprawiona popkulturą.


„Oddawaj różdżkę, Phong!” opowiada o równowadze pomiędzy siłami niemal od zawsze rządzącymi światem – miłością i przyjaźnią. Wprawdzie w książce pojawia się tytułowa różdżka, ale nie jest to powieść fantastyczna. Daleko jej jednak do szarej rzeczywistości – w warszawskich dekoracjach rozgrywają się wydarzenia z jednej strony przyziemne, a z drugiej nieustannie próbujące osiągnąć pierwszą prędkość kosmiczną. Chociaż akcja toczy się głównie jesienią i zimą, to podczas lektury częściej niż na deszcz i śnieg można natknąć się na przelotne opady absurdu.

„Oddawaj różdżkę, Phong!” wielu uzna za powieść obyczajową, ale – stosując terminologię filmową – bliżej jej do niezależnej komedii romantycznej. „Oddawaj różdżkę, Phong!” to w pewnym stopniu literatura kobieca, ale nie ma wątpliwości, że również przedstawicielom płci brzydkiej przypadnie do gustu – w końcu to oni są głównymi bohaterami. W powieści zarówno męski, jak i kobiecy świat został przedstawiony w nieregularnie zakrzywionym zwierciadle. Wszystkie osoby podchodzące do życia ze stosownym dystansem odnajdą w niej echa własnych doświadczeń.

Powieść pęka w szwach od nawiązań do popkultury, która w istocie jest jedną z głównych bohaterek książki – wszak codzienność od lat przesiąknięta jest fikcją. Czy to dobrze? Na to pytanie czytelnik musi już odpowiedzieć sam. Tak czy inaczej, odkrywanie kolejnych filmowych i serialowych odniesień jest rozrywką samą w sobie. Podobnie jak czytanie skrzących się humorem dialogów. Żywy, współczesny język zmonopolizował karty powieści, a bohaterom pozwolił owe karty opuścić. Uroczy, nieporadni, zdeterminowani, postrzeleni, zakochani. Nie da się im nie kibicować.

 

Strona internetowa powieści: www.oddawajrozdzke.pl

 

PATRONAT MEDIALNY:

 

granice_logo_nowe-small.jpg (2015-06-11 08:51:37)

 

kampus.jpg (2015-06-11 08:47:17)

 

blanx.jpg (2015-06-11 08:49:14)

 

nowa-warszawa4.jpg (2015-06-11 08:47:17)

 

 

 

Zajrzyj do środka

 

 

RECENZJE:

 

http://zaczytana-dolina.blogspot.com/2015/06/oddawaj-rozdzke-phong-lukasz-wasilewski.html

 

Literacki debiut jak najbardziej udany! Cieszę się, że mogłam przeczytać tą książkę i wcale nie jest to słodzenie na siłę. Jest to jedna z niewielu, naprawdę niewielu polskich książek które czytałam z przyjemnością i ze spokojem mogę je polecić.
Krótko mówiąc - idealna, lekka książka na nadchodzące wakacje!

http://zyjemyslowami.blogspot.com/2015/06/batman-jazz-i-harry-potter.html

  


Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Pozostając na stronie akceptujesz to (NACIŚNIJ W CELU AKCEPTACJI). Więcej o ciasteczkach dowiesz się tutaj.