A A A

Proces wydawniczy

Po przyjęciu książki do publikacji autor otrzymuje mailem wzór umowy wydawniczej, którą uzupełnia swoimi danymi i odsyła do nas wyłącznie drogą mailową. Tekst autora zostaje poddany wydawniczej korekcie. Następnie Autor otrzymuje tekst do korekty autorskiej, po której wykonywana jest jeszcze jedna, ostateczna korekta oraz skład ebooka do formatów PDF, EPUB i MOBI. W tym czasie przygotowywana jest okładka. Cały proces trwa maksymalnie dwa miesiące, chyba że zdarzą się jakieś nieprzewidziane okoliczności…

Nie stosujemy żadnych "automatycznych systemów wydawniczych", nie mamy cennika, nie obiecujemy rzeczy, których nie można dokonać. Książka to nie kolejny produkt, który można sobie zamówić klikając wybrane opcje. Twoja książka to dzieło, które kochasz,  a nie maszynka do zarabiania pieniędzy. Pozwól, by trafło w dobre ręce.

Czego wymagamy od Autora?

Autor powinien przygotować notatkę o sobie i swojej publikacji, a także przesłać swoje zdjęcie. Autor może publikować pod pseudonimem. Zapewniamy dyskrecję i nie ujawniamy prawdziwych danych twórcy dzieła. Zdarza się, że czytelnicy lub ktoś z mediów prosi o kontakt z Autorem, wówczas zawsze pytamy o zgodę samego zainteresowanego.

Po około dwóch tygodniach po publikacji w e-bookowo e-book zostaje przesłany do sprzedaży w księgarniach partnerskich.

Wszystkie zakupy dokonywane w e-bookowo są rejestrowane w Panelu Autora z jednodniowym opóźnieniem (na wypadek rezygnacji z zakupu przez klienta).  Natomiast prowizja ze sklepów partnerskich naliczana jest na początku kolejnego miesiąca, po otrzymaniu przez nas raportów sprzedaży.

Rachunek Autor może wygenerować bezpośrednio z Panelu Autora. Minimalna kwota wypłaty wynosi 200 zł.

W Panelu rozliczamy się na podstawie ceny netto (cena e-booka pomniejszona o 5% VAT). System nalicza na rachunku należny podatek dochodowy (12%). Podatek odprowadza wydawca do wskazanego przez Autora Urzędu Skarbowego. W kolejnym roku wysyłamy autorom, którzy przekroczyli dochód w wysokości 200 zł, rozliczenie PIT-11, które stanowi podstawę rozliczenia się z Urzędem Skarbowym.

Firmy rozliczające się z nami na podstawie wystawianych przez siebie faktur, również mają dostęp do panelu autorskiego, w którym, podobnie jak autorzy, generują rachunki, by „wyzerować konto”. Faktura jest wystawiana na postawie sumy sprzedaży powiększonej o podatek VAT wynoszący 5% w przypadku e-booków i książek papierowych.

 

Droga self-publishera jest krótsza. Autor dostarcza tekst gotowy do publikacji, po korekcie i składzie. Zadaniem wydawcy jest jedynie wprowadzenie publikacji do sprzedaży. Self-publisher sam decyduje, w których księgarniach ma się znaleźć jego publikacja za naszym pośrednictwem. Self-publisher także wystawia rachunek na podstawie danych dostępnych w Panelu. Jako autor niezależny może zamówić u nas dodatkowo płatną korektę, redakcję i skład oraz konwersję do formatów EPUB i MOBI.

 

W przypadku druku - podpisujemy z autorem umowę na druk, w której określamy ilość egzemplarzy wydrukowanych oraz przekazanych autorowi na własność.

Za książki własne zostawione w e-bookowo do dystrybucji Autor otrzymuje 70% ceny netto (podatek na książki papierowe wynosi 5%). Dodatkowo po wyczerpaniu wydrukowanego przez nas nakładu - książki są dostępne w opcji druku na życzenie w empik.com. Prowizja wynosi wówczas 10% ceny netto.

Drukujemy książki w kilku różnych drukarniach, za każdym razem dopasowując się do wymagań autora, tak, by jego książka wyglądała jak najlepiej, a jej cena była atrakcyjna. Stąd nie podajemy jednego cennika druku. Wiele zależy od zastosowanej gramatury papier, grubości okładki, ilości kolorów w tekście itd. Na każdym etapie ustalamy wszystko z autorem. Książki są gotowe po około tygodniu od złożenia zamówienia. Autor, jako właściciel nakładu może nimi dowolnie rozporządzać. Wysyłamy egzemplarze obowiązkowe do Biblioteki Narodowej i Biblioteki Jagiellońskiej. W przypadku większych nakładów, także do pozostałych bibliotek z listy obowiązkowej. Proponujemy książki recenzentom, którzy z nami współpracują. Ponadto staramy się organizować spotkania autorskie.

E-bookowo stara się ułatwiać autorom zaistnienie na rynku, poprzez szeroką dystrybucję we wszystkich księgarniach internetowych i spełnianie marzeń o własnej książce na półce. Wielu z naszych autorów, którzy zdecydowali się na druk, bardzo szybko pozbywa się swoich książek i zamawia kolejne. Jest to bardzo korzystna metoda, gdyż daje autorowi pełną kontrolę nad tym, co dzieje się z jego książkami i umożliwia szybkie odzyskanie zainwestowanych pieniędzy. E-bookowo, dzięki współpracy z kilkoma drukarniami, ma możliwość negocjowania dla autorów niższych cen druku i korzystniejszych warunków.

 

 

Etapy pracy nad ebookiem w wydawnictwie Ebookowo:

 

Po zaakceptowaniu tekstu i podpisaniu umowy tekst trafia do korekty. Zależnie od nakładu pracy proces może potrwać od kilku dni do kilku tygodni. Po tym wraca do autora, by ten mógł zapoznać się z poprawkami i dokonać ich akceptacji.

Następnie tekst wraca do drugiej korekty, ewentualnie już do składu. Po składzie autor/ka ponownie akceptuje tekst.

Jednocześnie trwają prace nad okładką i stroną graficzną e-booka/książki.

Po ostatecznej akceptacji wykonujemy konwersję tekstu do formatów mobilnych: epub i mobi oraz skład pliku pdf, który może być także użyty w opcji druku na życzenie. P.O.D. (print od demand) jest dostępny w księgarni empik. W tej opcji Autor/ka otrzymuje 10% ceny netto sprzedaży książki. Rozliczenia dokonywane są miesięcznie.

Autor/ka może także zamówić książki na własne potrzeby w dowolnej liczbie egzemplarzy, z możliwością dodruku. Koszty zależą oczywiście od objętości publikacji i liczby sztuk. Książki wydrukowane przez nas umieszczamy w hurtowni Ateneum, skąd czerpane są dane do innych sklepów, takich jak bonito.

 

 

Lista księgarń:

 

VIRTUALO (e-book i audiobook mp3) empik.com, virtualo, gandalf, taniaksiazka, legimi, ebook.pl, muve, inbook, empikGo i inne

AZYMUT (iformat) (e-book i audiobook mp3)

· największe indywidualne księgarnie internetowe m.in. www.gandalf.com.pl, www.inbook.pl

· księgarnie Grupy Wydawniczej PWN i ponad 160 księgarni internetowych hostingowych

· Oferta plików do wypożyczenia w ramach serwisów www.ibuk.pl oraz www.libra.ibuk.pl

EBOOKPOINT.PL (e-book i audiobook mp3)

ALLEGRO

wypożyczenia ebooków na platformie ebookpoint BIBLIO (nasbi.pl )

GOOGLE PLAY BOOKS (e-book i audiobook mp3)

ŚWIAT KSIĄŻKI

WOBLINK

SERWISY ZAGRANICZNE (e-book i audiobook mp3) w tym:

24symbols, amazon kindle store (tylko obcojęzyczne), apple ibook store, Artcivic.com, bajalibros.com (worldwide), baker-tailor.com, barnesandnoble.com, bookrepublic.it, casadellibro.com, cnpereading.com, decalibro.it, e-sentral.com, feedbooks.com, google play store, hoepli.it, hummingbirddm.com, ibs.it, ilgiardinodeilibri.it, kobo.com, Libreka.de, libreriaebook.it, libreriauniversitaria.it, librisalus.it, macrolibrarsi.it, medialibrary.it (biblioteca / library), nineva, omniabuk.com, overdrive.com, perubookstore.com, sanpaolostore.it, scribd.com, sebina.it (biblioteca / library), store.streetlib.com, thefirstclub.net, tolino.de, unilibro.it, webster.it, winvaria.it

AUDIOTEKA (audiobook mp3)

STORYTEL (audiobook mp3)