Panel autora Strefa autora Zaloguj się
A A A

X przykazań genów

X przykazań genów
26.00 pln
brak

X przykazań genów

wydawnictwo: Self-Publishing

 Opis

 

 

Przykazania genów (nie genetyki, gdyż te regulują już normy narzucone przez ludzi) dotyczą zachowań organizmów, przekazanych nam przed urodzeniem się wraz z pulą genową otrzymaną po rodzicach.
Jeżeli ewolucja faworyzuje określony zestaw genów, odpowiadający za zbliżone zachowania, to można powiedzieć, że jest to przykazanie genów. Przykazania to ciąg prostych rozkazów; rozkazów niemających nic wspólnego z trybem nakazującym znanym z przykazań boskich. To raczej determinacja zachowań wypływająca z cielesności, suma sygnałów odbieranych przez ciało i zmuszających program genetyczny do aktywacji określonych genów. Żaden gen nie jest przypisany do jakiegokolwiek przykazania, a jego funkcjonowanie nie ma świadomości. Jedynie użyteczność efektów jego pracy, w algorytmicznym drzewie kodu DNA, uzasadnia jego trwanie. Dopiero analiza skutków wypełnienia tych podstawowych rozkazów, pozwala nam sformułować w formie przykazań cel podobnych działań, pozwalając w tym gąszczu algorytmów odnaleźć wspólny cel działań – i temu służy lista przykazań genetycznych, jako celów nadrzędnych, które ewolucja uznała za istotne do powielania w kolejnych pokoleniach.
A jeżeli ktoś nadal nie wierzy, że jego świadomość, lęki i marzenia, rozgoryczenia i przyjemności, są zależne od puli genetycznej odziedziczonej po rodzicach, to zapraszam do poznania 10 przykazań genów, władających naszą duszą.

"X przykazań genów" jest skróconą wersją książki "Matryca duszy". Chcących poznać pełną wersję rozważań na temat informatycznego odczytania kodu genetycznego oraz dalszych konsekwencji dla naszego bytu – zapraszam do przeczytania książek "Klucz do DNA" oraz "Matryca duszy" z cyklu Byty małe i duże.


Spis treści
A. Czym są przykazania genów

B. 10 przykazań genów
I Nie marnuj energii
II Twój genom jest najważniejszy, chroń jego integralność
III Wykorzystaj kod innych dla własnego dobra
IV Ucz się, jak przeżyć i osiągnąć zdolność rozrodczą
V Znajdź i opanuj terytorium do rozwoju
VI Określ swoje miejsce
VII Zdobądź jedzenie dla siebie oraz potomstwa
VIII Powielaj się, w jak największej liczbie
IX Chroń nosicieli kodu tobie podobnego, jak swego własnego
X Pamiętaj, że nic nie jest wieczne

C. Jak interpretować przykazania?

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Pozostając na stronie akceptujesz to (NACIŚNIJ W CELU AKCEPTACJI). Więcej o ciasteczkach dowiesz się tutaj.