A A A

Wojciech Wardejn

Wojciech Wardejn

Wojciech Wardejn

Urodzony za tzw. głębokiej komuny, najmłodsze lata spędził w teatrze. Matka Irena, aktorka. Ojciec Zdzisław, aktor i reżyser. Zamiast kołysanek wysłuchiwał tekstów Szekspira, Becketta, Mrożka. Z natury samotnik, ale niestroniący od hucznych zabaw. Z pozoru otwarty, przemyślenia zostawia dla siebie.
Jego edukacja, tak samo jak i kariera zawodowa, starczyłyby na niejedna książkę i scenariusz filmowy. Był muzykiem, rybakiem, stolarzem, elektrykiem, startował w rajdach samochodowych, był producentem telewizyjnym, ale od dwudziestu lat swoje życie związał z zapisem obrazu. Fotografia towarzyszyła mu od dziesiątego roku życia, kiedy dostał od ojca pierwszy aparat fotograficzny, produkcji DDR, Certo KN 45.


Dwukrotnie żonaty, pełnoletnia córka Magda i prawie pełnoletni syn Maciej. Miłośnik piwa i psów. Nałogowy palacz, gdy śpiewał w kapeli reggaeowej, rzucił palenie, ale teraz nie zamierza. Nadal gra na gitarze. Wakacje spędza żeglując nie tylko po mazurach, fascynują go mało uczęszczane akweny. Jeździ wyłącznie na plaże nad polskim morzem, ale nigdy nie widziano go wylegującego się na plaży. Po prostu nie znosi tłoku.


Ostatnie dziesięć lat zmarnował, pracując jako fotoreporter największych polskich wydawnictw prasowych. I dzięki temu powstały "Kadry Prawdy". Ostatnio stwierdził, że będzie pisał książki. Czy powinien? Wystarczy przeczytać i samemu ocenić....

Autor w serwisie: https://www.e-bookowo.pl/nasi-autorzy/wojciech-wardejn.html
Jest członkiem: E-bookowo
Jako: Autor

Lista publikacji: