A A A

Victor Ast

Victor Ast

Victor Ast

Victor Ast jest z pochodzenia Polakiem. Urodził się w 1945 roku w Barnaule na Syberii, dokad zostali zesłani jego rodzice po wkroczeniu armii czerwonej do Polski. W 1946 roku wrócił z rodzicami do Polski. W 1971 roku ukończył studia na politechnice wrocławskiej uzyskując dyplom magistra inżyniera budownictwa lądowego.
Od 1979 roku mieszka w republice Federalnej Niemiec.
W swoim dorobku konstruktora ma na swoim koncie kilka sporych mostów w Polsce, współpracę przy projektowaniu estakady szybkiej kolei magnetycznej w Szanghaju a także 42 pietrowego budynku niemieckiej poczty w Bonn oraz wielu innych budynków.
Pisać zaczął jeszcze podczas pobytu w Polsce. Prypetie związane z wczesnymi próbami literackimi opisuje w jednej ze swoich późniejszych książek.
Victor Ast jest z pochodzenia Polakiem. Urodził się w 1945 roku w Barnaule na Syberii, dokąd zostali zesłani jego rodzice po wkroczeniu armii czerwonej do Polski. W 1946 roku wrócił z rodzicami do Polski. W 1971 roku ukończył studia na politechnice wrocławskiej, uzyskując dyplom magistra inżyniera budownictwa lądowego. Od 1979 roku mieszka w republice Federalnej Niemiec.
W swoim dorobku konstruktora ma na swoim koncie kilka sporych mostów w Polsce, współpracę przy projektowaniu estakady szybkiej kolei magnetycznej w Szanghaju, a także 42 pietrowego budynku niemieckiej poczty w Bonn oraz wielu innych budynków.
Pisać zaczął jeszcze podczas pobytu w Polsce. Perypetie związane z wczesnymi próbami literackimi opisuje w jednej ze swoich późniejszych książek.

Autor w serwisie: https://www.e-bookowo.pl/nasi-autorzy/victor-ast.html
Jest członkiem: E-bookowo
Jako: Autor

Lista publikacji: