A A A

Piotr Tederko

Piotr Tederko

Piotr Tederko

„Mówią ci tyle masz lat,

Włóczysz się, co z tego masz?

Chwasty wzdłuż torów, gorący smar,

Brunatny kurz i słońce w kark...”

piosenki Jana Kelusa zawróciły mi głowie w czasach liceum. Już wtedy moi bliscy upatrywali zły znak we włóczeniu się z dala od utartego szlaku życiowego. Na początku rozsmakowuję się w taniej scenerii przaśnego Mazowsza czy Podlasia. Okres wczesnych studiów uzmysława, że tak na prawdę droga nie ma celu i prowadzi w głąb. I uczy, że przeważnie najprzyjemniej jest niespiesznie być kawał w bok od szosy głównej. Manowce, wiochy, rudery, śmietniska, bezludzia, mgły o brzasku, słowik pośród bezdennej księżycowej nocy, stary bór położony przez huragan... Tak się zaczyna nałóg. Z Podlasia włóczęga prowadzi na wschód i północ: nad Bajkał, w Ural, Ałtaj, na Półwysep Kolski, Sołowki, do Karelii, na Grenlandię. Potem na południe: na Antarktydę, do Afryki, na Bałkany, do Azji Centralnej, na Daleki Wschód i w Zakaukazie.

Gdy brak czasu na odległe kraje czy podwarszawskie dziury, albo codzienność miejska dojada, włóczę się pędzlem po dechach napoczętych przez korniki, po strunach piórkiem, po papierze piórem, by pozbierać notatki i wspomnienia by jeszcze raz zanurzyć się w drodze jak marzenie – bez dna.

 

Na co dzień jestem lekarzem, doktorem nauk medycznych, specjalistą rehabilitacji medycznej, ortopedą, traumatologiem, przewodniczącym Oddziału Mazowieckiego Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji, delegatem Naczelnej Rady Lekarskiej do Europejskiej Rady Medycyny Fizykalnej i Rehabilitacji. Od wielu lat pracuję w Klinice Rehabilitacji I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Szczególnie interesuję się kompleksowym leczeniem osób z uszkodzeniami kręgosłupa.

Autor w serwisie: https://www.e-bookowo.pl/nasi-autorzy/piotr-tederko.html
Jest członkiem: E-bookowo
Jako: Autor,Self-publisher

Lista publikacji: