A A A

Piotr Pieńkosz

Piotr Pieńkosz

Piotr Pieńkosz

Urodziłem się w lipcu 1990 roku w stolicy i od tamtej pory jestem związany z tym miastem, choć dzieciństwo spędziłem w niewielkiej, ale uroczej mazowieckiej osadzie.

Obecnie jestem uczniem jednego z czołowych warszawskich liceów. Wcześniej skończyłem publiczną szkołę podstawową i państwowe gimnazjum. Lubię dobre kino i interesujące książki, ale przede wszystkim pisanie. Na co dzień recenzuję filmy dla kilku internetowych portali, ale tak naprawdę dopiero przy pisaniu opowiadań w pełni rozkwitam.

Razem z wykreowanymi przeze mnie bohaterami przeżywam ich uczucia, doświadczam tego, co czują oni w głębi duszy. Pasjonuje mnie udział w konkursach literackich i publicystycznych. Wygrane nadają sens pracy twórczej, przegrane uczą pokory. Po debiucie w Internecie i prasie, ale jeszcze przed tym najbardziej wyczekiwanym, czyli książkowym. Relaksuję się grając amatorsko w piłkę nożną, siatkówkę i badmintona.


Co ciekawe, kiedyś występowałem nawet w juniorskim, lokalnym klubie piłkarskim. Cieszę się jednak, że tam mi się nie powiodło, gdyż dziś mogę rozwijać się literacko. Teraz nie  marzę już o sławie  Zinedine'a Zidane'a, Luisa Figo czy Ronaldo, ale o uznaniu jakie zdobyli  Umberto Eco, Dan Brown czy Mario Puzo.

Autor w serwisie: https://www.e-bookowo.pl/nasi-autorzy/piotr-pienkosz.html
Jest członkiem: E-bookowo
Jako: Autor