A A A

Norbert Zieliński

Norbert Zieliński

Norbert Zieliński

Autor szeroko pojętej fantastyki, urodzony w ’92 w Gnieźnie, wychowany w malowniczej wiosce nieopodal. Na studia przeniósł się do Poznania i tam do dziś toczy się jego życie. Choć na Uniwersytecie Adama Mickiewicza skończył etnolingwistykę, obecnie pracuje jako specjalista do spraw turystyki w stolicy Wielkopolski.

 

Wymyślanie własnych światów i postaci zaczął już w wieku 5 lat, gryzmoląc komiksy długopisem po bloku rysunkowym. Ogromny wpływ mieli na to rodzice, którzy od samego początku dbali o edukację artystyczną i literacką swoich dzieci. Pierwszym ulubionym tekstem okazała się Pchła Szachrajka Jana Brzechwy. Kiedy nauczył się poprawnej polszczyzny, napisał swoją pierwszą książkę - miał wtedy 9 lat. Potem przyszedł czas na fantastykę młodzieżową jak Abarat Barkera, Hobbit Tolkiena, Igrzyska Śmierci Collins czy cykl Seria Niefortunnych Zdarzeń. W końcu pojawiła się fascynacja Ziemiomorzem, Światem Dysku, Lemem, Kingiem oraz wszelką baśniową literaturą dalekiego wschodu. W wieku 15 lat, dzięki tekstowi Jera zwyciężył w ogólnopolskim konkursie na opowiadanie organizowanym przez gimnazjum w Czeladzi. Wśród jury znalazły się takie nazwiska jak Jakub Ćwiek czy Anna Kańtoch. To spowodowało, że frywolne hobby przerodziło się w prawdziwą pasję. Lawina tekstów i pomysłów sunęła już tylko szybciej, aż w kwietniu 2019 roku opublikował swój pierwszy e-book pod tytułem Latimeria, inspirowany zbiorem opowiadań Antona Straszimirowa Smok.

 

Inspiracje, poza klasykami gatunku, czerpie z filmów, seriali, muzyki, sztuki i… codziennego życia. Nic bowiem nie nadaje tempa pisarzowi bardziej, niż kontakt z naturą i różnym, często skrajnym i odmiennym środowiskiem społecznym.

 

Obecnie teksty wydaje w wersji elektronicznej, do zakupu w księgarniach internetowych. Opowiadania natomiast dostępne są na stronie www.norbertzett.pl, zupełnie za darmo!

Autor w serwisie: https://www.e-bookowo.pl/nasi-autorzy/norbert-zielinski.html
Jest członkiem: E-bookowo
Jako: Autor,Self-publisher

Lista publikacji: