Panel autora Strefa autora Zaloguj się
A A A

Monika Lipińska

Monika Lipińska

Monika Lipińska

Monika LIPIŃSKA — studiowała dziennikarstwo na Uniwersytecie Wrocławskim, ale ostatecznie ukończyła Studium Animatorów Kultury i Bibliotekarzy. Z wykształcenia jest zatem bibliotekarzem i animatorem kultury.

Z zamiłowania podróżnik i eksplorator innych kultur i obyczajów, których poznawanie ogromnie ją fascynuje. Zwłaszcza kultura Chin i Japonii.

Przez rok była wolontariuszką we Włoszech. Przygoda ta zaowocowała jej pierwszą książką zatytułowaną „Wszystkie smaki cappuccino”, wydaną w 2006 roku. Potem ukazała się powieść dla młodzieży „Miasto Zaginionych Ojców” (2007). W tym samym 2007 roku pani Lipińska zdobyła trzecie miejsce w konkursie Wydawnictwa Telbit na powieść dla młodzieży za książkę „Ćmy i motyle”, wydaną również w tym samym roku. W tym samym wydawnictwie w 2009 roku ukazała się powieść dla dzieci „Gaja i Anioł”, a w 2010 roku ostatnia książka pani Moniki Lipińskiej zatytułowana „Kokosowy Budda”, która zdobyła pierwsze miejsce w konkursie Wydawnictwa Telbit na powieść dla młodzieży.

Monika Lipińska ma na koncie również artykuły o kulturach innych krajów. W 2005 roku zdobyła pierwsze miejsce w konkursie ogłoszonym przez czasopismo „Praca i Nauka za Granicą” za reportaż zatytułowany „Bezdomność w Dublinie”, opowiadający o sytuacji Polaków za granicą.

O jej podróżach i książkach można poczytać na blogu monikalipinska.blog.onet.pl stworzonym przez Autorkę.

Autor w serwisie: https://www.e-bookowo.pl/nasi-autorzy/monika-lipinska.html
Jest członkiem: E-bookowo
Jako: Autor

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Pozostając na stronie akceptujesz to (NACIŚNIJ W CELU AKCEPTACJI). Więcej o ciasteczkach dowiesz się tutaj.