Panel autora Strefa autora Zaloguj się
A A A

Marta Półtorak

Marta Półtorak

Marta Półtorak

dziennikarka, poetka, historyk, animatorka kultury. Absolwentka Wydziału Humanistycznego Akademii Pedagogicznej w Krakowie. Jej teksty ukazywały się m.in. na łamach „Fragile”, „Lounge Magazine”, „Frazy”, „Dziennika Polskiego”, „Odry”, Miesięcznika KRAKÓW, „Arcany”, „Głosu Podgórza”, kwartalnika Stowarzyszenia Pisarzy Polskich za granicą „Ekspresje”, portalu Interia.pl oraz w krakowskich almanachach poetyckich w latach 2008-2018. Debiutowała w 2009 roku arkuszem poetyckim Globalne zadymy w piśmie kulturalnym „Fragile”. Wydała cztery tomiki poetyckie: Transmisje na żywo (2010), Księżycowe łąki (2012), Sztuka Sprzedaży (2015), Wersal show (2019). Otrzymała wyróżnienia w konkursie literackim na Festiwalu Sztuk Wszelakich „Bieszczadzkie Dusioły" 2009 oraz w konkursie e-multipoetry „Mury, które łączą – mury, które dzielą” w Żydowskim Muzeum Galicja 2012.

Recenzuje i prezentuje sztukę wizualną w przestrzeni internetowej „Art o Sztuce”. Współpracowała z wieloma instytucjami kultury w Polsce oraz z pisarzami i artystami z USA, Europy i Izraela. Członkini Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Od 2018 roku prowadzi autorski cykl Literatura na Forum w Krakowskim Forum Kultury, a od 2020 cykl internetowych spotkań E-pidemia poezji z FONT i Grupą Literyczną Na Krechę.

 

Autor w serwisie: https://www.e-bookowo.pl/nasi-autorzy/marta-poltorak.html
Jest członkiem: E-bookowo
Jako: Autor


Lista publikacji:

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Pozostając na stronie akceptujesz to (NACIŚNIJ W CELU AKCEPTACJI). Więcej o ciasteczkach dowiesz się tutaj.