A A A

Marta Pawlikowska-Olszta

Marta Pawlikowska-Olszta

Marta Pawlikowska-Olszta

psycholog, trener, coach, doradca HR. Zajmuje się wsparciem etycznego i efektywnego zarządzania ludźmi w Polsce na każdym z etapów – zarówno w procesie rekrutacji, adaptacji, rozwoju kompetencji, oceny pracowników, jak i ich zwalniania. Swoje działania praktyczne prowadzi w nurcie psychologii pozytywnej.

 

Ma kilkunastoletnie doświadczenie w przygotowywaniu i wdrażaniu polityk zarządzania zasobami ludzkimi, restrukturyzacji, doradztwie HR oraz szkoleniu i prowadzeniu treningów rozwojowych dla zróżnicowanych kompetencyjnie menedżerów wszystkich szczebli oraz specjalistów pracujących w trzech różnych sektorach – firmach prywatnych i rodzinnych, administracji publicznej oraz sektorze pozarządowym. Ma duże doświadczenie w pracy z ofiarami mobbingu.

 

Wspiera również rodziców dorosłych dzieci oraz opiekunów zastępczych młodszych dzieci w budowaniu coraz lepszych relacji w rodzinach.

 

Poza ebookiem „Jak poradzić sobie z narcyzem i toksycznymi relacjami” jest autorką książki „Psychologiczny GPS” o kluczowych mechanizmach psychologicznych, które warto znać by móc budować satysfakcjonujące życie. Jest również autorką poradnika dla menedżerów i specjalistów zarządzania ludźmi: „Skuteczny menedżer – Czego nie uczą w szkole o zarządzaniu ludźmi” oraz rozdziału „Kierunki rozwoju i edukacji przyszłych kadr działów HR” w pozycji Wydawnictwa Infor „Dylematy HR-owców” a także artykułów w miesięczniku Personel i Zarządzanie: m.in. „7 pułapek, w które wpadają prezesi” „Odpowiedzialność menedżerska”, i „Dlaczego powinieneś zrezygnować z bycia menedżerem”. Prowadzi bloga rozwoju zawodowego dla szefów i pracowników www.jakzarzadzacpoludzku.pl

 

Z wykształcenia jest magistrem psychologii Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego – specjalizuje się w psychologii pracy i organizacji.

 

Prowadziła zajęcia uniwersyteckie na studiach magisterskich i podyplomowych: „Narzędzia Zarządzania Zasobami Ludzkimi w ujęciu psychologii pozytywnej”, „Interwencje pozytywne w miejscu pracy – proces rekrutacji i oceny pracowniczej” oraz „Interwencje pozytywne w miejscu pracy - diagnoza, rozwój kompetencji oraz ocena pracy pracowników”.

 

Ukończyła liczne szkolenia – np. CIPD – Organisational Design oraz studia podyplomowe: Zarządzanie zasobami pracy - Szkoła Główna Handlowa, Audyt strategiczny w instytucjach publicznych i prywatnych - Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego, Mediacje i negocjacje - Uczelnia Łazarskiego z Polskim Centrum Mediacji, Doradztwo zawodowe - Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Transition Manager Academy – Akademia Leona Koźmińskiego.

 

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologii Pozytywnej.

 

Adres internetowy: https://www.jakzarzadzacpoludzku.pl/
Jest członkiem: E-bookowo
Jako: Autor

Lista publikacji: