A A A

Marek Manuszewski

Marek Manuszewski

Marek Manuszewski

Urodziłem się 13 (a jakże) lipca 1960 r. Po liceum ukończyłem Pomaturalne Studium Ekonomiczne, filologię polską z bibliotekoznawstwem i podyplomówkę z języka  polskiego na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz podyplomówkę z marketingu i zarządzania dla kadry kierowniczej również na UMK. Pracowałem w stolarni, szkołach podstawowych i Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią. Potem byłem dziennikarzem, szefem działu reklamy radia, pracownikiem promocji TVP-3 Bydgoszcz. Jestem od 2002 r. dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury w Osielsku koło Bydgoszczy.

Piszę od zawsze, jednak dopiero w tym roku dojrzała we mnie myśl publikacji swoich utworów. Staram się, by to co piszę kierowało się od rzeczywistości ku wzniosłości i nie było li tylko pustą fikcją literacką. Niosło w sobie pewną złożoność prawdy, subtelność i uwikłanie człowieka w ciało,  nici rzeczywistości.

W chwilach wolnych uwielbiam wypady motocyklem (aktualnie Suzuki Bandit) w nieznane, nienazwane; ćwiczę systematycznie jujutsu i tęsknię do szybowców, na których kiedyś latałem. Czasem można znaleźć mnie nad jeziorem polującego na duże karpie, podwodne drapieżniki lub z wędką dorszową na morzu. Oto smaki  życia, które uwielbiam. Nadto staram się wychować na ludzi pewnego miłośnika fordów (najmłodszy syn), przyszłego elektryka trenującego aikido (drugi syn) i niepoprawną humanistkę (córkę studentkę filologii polskiej). Małżonka jest dyrektorem małej, ale przesympatycznej Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Olszewce.

Autor w serwisie: https://www.e-bookowo.pl/nasi-autorzy/marek-manuszewski.html
Jest członkiem: E-bookowo
Jako: Autor