A A A

Leon Brofelt

Leon Brofelt

Leon Brofelt

Leon Brofelt nie jest pisarzem w takim sensie, w jakim powszechnie nadaje się znaczenie temu słowu. Pisze niewiele, ulegając jedynie usilnym prośbom przyjaciół. Jeszcze trudniej uzyskać zgodę na publikację. Postać dość tajemnicza, choćby tylko z tego powodu, że od pięćdziesięciu lat poza krajem. Jest rodem z Zagłębia Dąbrowskiego, choć sam twierdzi, że po mieczu jest szlachcicem kurlandzkim.

Na fali tak zwanych wypadków marcowych, wykorzystując dwuznaczne brzmienie nazwiska i przyjacielskie powiązania uzyskał tak zwany psi paszport i ruszył w świat szukać przygód. Nie jest już człowiekiem pierwszej młodości. Raczej przeciwnie, chociaż wciąż wybujały temperament nie pozwala mu na zagrzanie gdziekolwiek miejsca na dłużej. Wieczny podróżnik i obieżyświat, nie bardzo wiadomo skąd czerpie na to środki.

W czasie ostatniego pobytu w starym kraju obiecał mgliście, że niebawem uchyli nieco swych tajemnic, ale to jeszcze melodia przyszłości. Okazało się, że niedługo potem mógł już odwiedzać kraj dzieciństwa i młodości. Czyni to dość często, choć bywa krótko, a kontakty ogranicza do wąskiego grona wypróbowanych przyjaciół.

Autor w serwisie: https://www.e-bookowo.pl/nasi-autorzy/leon-brofelt.html
Jest członkiem: E-bookowo
Jako: Autor

Lista publikacji: