A A A

Krzysztof Dmowski

Krzysztof Dmowski

Krzysztof Dmowski

Pierwsze zarysy pisania rozpoczęły się w roku 1985 od pierwszej formy obecnej powieści „Taniec z ogniem na beczce prochu”. Potem powstawały kolejne tomy. Ówczesna seria powieści była wtedy raczej obyczajową formą dziennika.

Jako pierwszy, powstał dziesięciotomowy cykl powieści, o przygodach mieszkańców wyspy Eden, z którego każdy tom poświęcony jest obecności grupy podróżników w innym kraju. Obecnie zrodził się pomysł na kolejną powieść wieńczącą zawiłą zagadkę tajemniczego wroga. W międzyczasie powstała powieść „Żeglarze siedmiu mórz” i cykl powieści z klasyki fantazy, którą rozpoczyna: „Alan w Kraine Skanlandii”. W międzyczasie K. Dmowski napisał „Ratujmy co się da”. Najmłodszą powieścią jest „Samotna wśród gwiazd”.

Krzysztof Dmowski twierdzi, że ma jedną wielką wadę: potrafi wszystkiego nauczyć się w krótkim czasie! Za wszelką cenę stara się zachować istotną różnicę pomiędzy grafomanem, a pisarzem, która w Polsce nie jest zupełnie dostrzegalna.

Zmotywowany słowami właściciela warsztatu drukarsko-introligatorskiego Dariusza Dobrowolskiego: „Pańskie historyczne nazwisko jest już połową sukcesu”, nie zatrzymuje się w swoim dążeniu do osiągnięcia sukcesu."

 

Ulubieni pisarze:

Aleksander Dumas, Zbigniew Nienacki, Józef Konrad Korzeniowski, Krzysztof Baranowski, Andrzej Perepeczko, Margit Sandemo, Alfred Szklarski, Wiesław Wernic, Longin Jan Okoń, Juliusz Verne, Dan Brown, John Grisham.

 

 

Autor w serwisie: https://www.e-bookowo.pl/nasi-autorzy/krzysztof-dmowski.html
Jest członkiem: E-bookowo
Jako: Autor