Panel autora Strefa autora Zaloguj się
A A A

Joanna Żytkowska

Joanna Żytkowska

Joanna Żytkowska

miejska ogrodniczka z Lublina. Własne warzywa uprawia od ponad dekady. Zaczynała od ogródka na balkonie na siódmym piętrze bloku w środku miasta. Dziś ma własny ogród, a cztery małe warzywniki, w tym dwa zlokalizowane na dachu domu, to jej ulubione jego części. Uprawia wszystkie popularne warzywa, ale najchętniej sięga po nietypowe odmiany, które nadają ogrodowi rumieńców. Testuje warzywa z całego świata i przekracza ogrodnicze granice.

 

Na co dzień dzieli się ogrodniczą wiedzą poprzez bloga: poprostuposadz.pl, profil na Instagramie: @poprostuposadz oraz tworzony wspólnie z mężem Dariuszem podcast o miejskim ogrodnictwie: anchor.fm/poprostuposadz. E-book „Po prostu posadź. Jak zacząć uprawiać własne warzywa”, to kolejna jej propozycja z mnóstwem praktycznych informacji, przydatnych szczególnie początkującym ogrodnikom.

 

„Po prostu posadź” to nazwa nieprzypadkowa. Tak najczęściej brzmi odpowiedź autorki na pytanie „jak założyć własny warzywnik”. Jak podkreśla: "rośliny chcą rosnąć, wystarczy dać im taką szansę, posadzić, podlewać, czasami nawozić. To aż tak proste".

 

Joanna Żytkowska wierzy, że praca z roślinami uszczęśliwia, uczy cierpliwości i dystansu do tego, co nas na co dzień stresuje. Jest jak wartościowa terapia, którą można odbyć we własnym ogrodzie, a bonusem są własne, ekologiczne warzywa. Jej misją jest zachęcenie jak największej liczby osób do tego, by rozpoczęły swoją przygodę z ogrodnictwem i stworzyły choćby najmniejszy warzywnik, bo, jak twierdzi: „ten mały krok, zmienia całe życie”.

 

 

Autor w serwisie: https://www.e-bookowo.pl/nasi-autorzy/joanna-zytkowska.html
Jest członkiem: E-bookowo
Jako: Autor

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Pozostając na stronie akceptujesz to (NACIŚNIJ W CELU AKCEPTACJI). Więcej o ciasteczkach dowiesz się tutaj.