A A A

Hanna Bilińska-Stecyszyn

Hanna Bilińska-Stecyszyn

Hanna Bilińska-Stecyszyn

Mieszkam na skarpie nad strużką, którą wraz z mężem nazywamy Arianką. Najlepsze pomysły przychodzą mi do głowy w winniczce (11 krzewów winorośli przerobowej).

Choć od dziecka chciałam zostać pisarką, zawsze byłam letnia, dawałam się ponieść fali i realizowałam taki scenariusz, jaki przyniosło mi życie, dość dalekie od artystycznych marzeń. Dziś, po wielu latach aktywności zawodowej jestem kobietą (i pisarką) domową. Autorką dziennika (fragmenty zamieścił kiedyś „Twój Styl”), dwóch powieści („Ballada” i „Maski”), wspomnień o mojej mamie („Pelunia”) oraz blogerką („Kobieta domowa” – www.kobietadomowa.wordpress.com). Napisałam także kilka opowiadań – głównie na konkursy w fejsbukowej grupie JMTPT.

„Historia czterotomowa” jest jednym z nich.
Dawno temu, kiedy byłam dzieckiem, a potem młodzieżą, marzyłam, by zostać:
– piosenkarką
– malarką
– pisarką
– aktorką.
Choć w tych wszystkich dziedzinach przejawiałam uzdolnienia, nigdy nie poczyniłam zdecydowanych kroków w kierunku urzeczywistnienia marzeń. Zawsze byłam letnia, dawałam się ponieść fali i realizowałam taki scenariusz, jaki przyniosło mi życie, dość dalekie od artystycznych marzeń. Brałam to, co przygotował dla mnie Los.
Na szczęście ten scenariusz nie okazał się zły. Jednak „artystką” nie zostałam. Choć trochę mijam się z prawdą – w dziedzinie pisarstwa już we wczesnej młodości czyniłam próby – ich plon to kilka opowiadań i sporo wierszy „do szuflady”.
Po wielu latach aktywności zawodowej jestem dziś kobietą (i pisarką) domową. Autorką dwóch powieści („Ballada” i „Maski”) oraz wspomnień o mojej mamie („Pelunia”), a także kilku opowiadań  – głównie na konkursy w fejsbukowej grupie JMTPT. „Historia czterotomowa” jest jednym z nich.
W 2004 roku czasopismo „Twój Styl” zamieściło fragmenty mojego dziennika domowego – tekst z konkursu na dzienniki Polek („Beznadziejny przypadek”). Pisywałam również teksty „doraźne” do dwóch nieistniejących już gazet.
Mieszkam na skarpie nad strużką, którą wraz z mężem nazywamy Arianką. Najlepsze pomysły pisarskie przychodzą mi do głowy w winniczne (11 krzewów winorośli przerobowej).
Historie znad Arianki, o winniczce, pisaniu, podróżach, spływach kajakowych (i nie tylko) zamieszczam na blogu „Kobieta domowa” – www.kobietadomowa.wordpress.com

Autor w serwisie: https://www.e-bookowo.pl/nasi-autorzy/hanna-bilinska-stecyszyn.html
Jest członkiem: E-bookowo
Jako: Autor

Lista publikacji: