A A A

Cris Mili

Cris Mili

Cris Mili

polska piosenkarka wykonująca muzykę bardzo zróżnicowaną z pogranicza popu, rocka, elektro i latino, autorka tekstów, kompozytorka.

W dzieciństwie związana z zespołem wokalnym Fasolinki. Możliwość pokazania się na dużej scenie szybko pozwoliły na wypatrzenie jej przez polskich reżyserów tamtych czasów. Aktorka dziecięca w latach 1993-1998, znana najbardziej z Ekstradycji, gdzie u boku Marka Kondrata wcieliła się w postać jego córki, Basi.

Ola dostała również nagrodę za osiągnięcia aktorskie, Złote Poznańskie Koziołki.

W 1995 dostała się do Państwowej Podstawowej Szkoły Muzycznej im. Emila Młynarskiego w Warszawie do klasy fortepianu. Od 2000 roku jej głównym instrumentem stał się flet poprzeczny. Kontynuowała edukację muzyczną w Państwowej Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina II st. w Warszawie w klasie fletu poprzecznego. Była laureatką licznych konkursów muzycznych o zasięgu ogólnopolskim.

 

W 2007 rozpoczęła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim, a w 2012 obroniła tytuł magistra.

 

Powrót

Po paru latach po ukończeniu studiów, wyjechała do Brazylii, gdzie odżyła w niej miłość do muzyki. Po powrocie założyła duet z gitarzystą, Patrykiem Lewi. W 2019 roku powstał pierwszy autorski Singiel „ Milion Gwiazd”. Jeszcze w tym samym roku pojawił się „Deszcz”. W 2020 ukazały się 4 kolejne utwory, ballada „Nigdy więcej”, rockowe „ Moje opowieści”, i elektro-pop „Fenomenalny” oraz „Miasto Grzechu”. Piosenki nie wpisują się w aktualny mainstream. Muzyką nawiązują czasem do lat ’90 – tych, w których wychowała się artystka, teksty są związane bezpośrednio z wydarzeniami z życia. Każdy z nich jest jej cząstką, bo jak twierdzi inspiruje mnie życie, moje życie.

„ Nikomu nie dam pisać tekstów do piosenek, które będę śpiewać przez X-lat. Muszą być tylko moje. Wtedy czuję ich autentyczność podczas występów na żywo, słuchacze też.”

 

 

 

Autor w serwisie: https://www.e-bookowo.pl/nasi-autorzy/cris-mili.html
Jest członkiem: E-bookowo
Jako: Autor