A A A

Blogerzy bajki piszą

Blogerzy bajki piszą

Blogerzy bajki piszą


Agnieszka Steur

Mieszka i pracuje w Holandii. Absolwentka Uniwersytetu Amsterdamskiego – kierunek języki słowiańskie i kultura. Pisze i uczy języka polskiego na obczyźnie już od wielu lat. Jest autorką powieści fantasy Wojna w Jangblizji. W Tamtym Świecie, dwujęzycznej książki poświęconej życiu na emigracji Słowa do użytku wewnętrznego, a także opowiadania Opowieść trzeciego stopnia, które znalazło się w książce Szkice z życia (akcja Blogerzy Książki Piszą). Agnieszka jest zagorzałą zwolenniczką nauki języka polskiego dzieci urodzonych i wychowywanych w polsko-holenderskich rodzinach. Ma na swym koncie wiele nagród w międzynarodowych konkursach literackich. W roku 2012 została nominowana w Holandii do nagrody Polaka Roku w kategorii Kultura.

Renata Suchodolska

Mieszkanka Sardynii, z pochodzenia Lęborczanka. Uzyskała dyplom z wiolonczeli na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Była członkiem zespołu jassowego Maestro Trytony. Razem z zespołami kameralnymi koncertowała dla linii pasażerskich Carnival Cruise Lines.

W roku 2007 otrzymała nagrodę w konkursie literackim Polish Books London zorganizowanym przez wydawnictwo Videograf II (publikacja w antologii Na końcu świata napisane). W 2011 zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie literackim im. Mieczysława Stryjewskiego w Lęborku za opowiadanie Choinka, w 2012 drugą nagrodę w konkursie literackim O Złoty Syfon w Brzegu.

Jest jednym z założycieli polsko-sardyńskiego stowarzyszenia kulturalnego. Prowadzi blog www.poloniasardynia.blox.pl. Pisze też do rubryki Dziennik Matki na blogu http://mumsfromlondon.com Okazyjnie pracuje jako tłumaczka i nauczyciel języka angielskiego. Niedługo ukaże się jej pierwszy e-book z tekstami z Dziennika Matki.

Inwentaryzacja Krotochwil

Z przyrodzenia niewiasta, z pochodzenia Warszawianka, z wykształcenia humanistka. Posiadaczka osobowości wielorakiej. Lubi recenzować książki, których nie ma czasu czytać. Pija tylko kawę a odżywia się głównie magnezem. We wszystko wątpi, niczemu się nie dziwi.
Prowadzi bloga Inwentaryzacja Krotochwil http://omnipotencja.blogspot.com/, gdzie gromadzi zabawne obrazki i opisuje wesołe anegdoty z życia, a czasami sarkastycznie porusza inne, arcypoważne tematy.

Justyna Karolina Gałązka

Pisze dla przyjemności. Z zawodu jest projektantką. Absolwentka Projektowania Graficznego na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Brała udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych, m.in. książki unikatowej, malarstwa, grafiki i fotografii, np. Wystawa Ilustracji w Gauchy we Francji, Foto Art Festiwal w Bielsko-Białej, Książka Otwarta – wystawa książki artystycznej we Wrocławiu, indywidualna wystawa Coś itd. Jej innymi zainteresowaniami są: podróże, muzyka, film, psychologia oraz gotowanie i sporty ekstremalne. Parę lat temu założyła kilka blogów, z których najważniejszym dla niej jest Z lasu. W 2012 roku wzięła udział w projekcie Blogerzy Książki Piszą, pisząc opowiadanie Ja – Mała.

Jej pozostałe blogi to:

www.galaz-design.blogspot.com

www.siedzesobie.blogspot.com

www.gaga-galazinka.blogspot.com

Dagmara Bożek-Andryszczak

Urodzona w 1986 roku w Krakowie. Absolwentka filologii polskiej oraz kultury Rosji i narodów sąsiednich na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracuje jako tłumacz, PR-owiec, a od paru miesięcy jako dydaktyk w unijnym projekcie EduScience i pracownik Polskiej Stacji Polarnej w Hornsundzie na Spitsbergenie. Właścicielka strony Tłumaczenia z tłumaczenia (www.dagatlumaczy.pl), poświęconej teorii przekładu oraz współautorka bloga Dom pod Biegunem (www.dompodbiegunem.pl). Interesuje się tańcami izraelskimi, czeskim kinem oraz nauką języków obcych.

Monika Płoszaj

Rocznik 1991, od czerwca 2012 roku sprzątaczka, kucharka i bajkopisarka, przede wszystkim jednak mama Kacpra, czyli Kobieta na cały etat!. Ostatnio jej pasją stało się blogowanie, do którego wraca w niemal każdej wolnej chwili. Poza tym zanurza się w książkach, a jej numerem jeden wśród autorów jest Miron Białoszewski. Kacperek w Smoczej Dolinie to jej debiut w tej formie literackiej. Wieczna studentka, która pasjonuje się również muzyką oraz eksperymentami kulinarnymi. Prowadzi bloga: http://www.muminpinkdress.blox.pl

Ilona Popławska

Urodzona w 1985 roku. Ukończyła Technikum Gastronomiczne w Toruniu z dyplomem technika żywienia oraz Policealną Szkołę Hotelarską jako technik hotelarz. Mieszka w małej wsi, gdzie poznaje tajniki ekologii i przyrody. W Internecie prowadzi blog Kreatywnym Okiem, gdzie dzieli się autorskimi pomysłami na zabawy z dziećmi. Jej artykuły ukazują się m.in. na portalu Qlturka.pl. Współtworzy darmowe e-czasopismo dla rodziców zatytułowane Urwiskowo. Jej inspiracją są dzieci i wszystko, co z nimi związane. W wolnych chwilach pisze amatorsko bajki dla dzieci, zagłębia się w literaturze dziecięcej oraz poznaje uroki przyrody wraz z synem. Mama chłopca w wieku przedszkolnym.

Monika Dyrlica

Chodzi z głową w chmurach, wie, że wszystko jest możliwe. Kocha życie i ludzi. Widzi szklankę do połowy pełną. Prywatnie hoduje Małża, dwóch synów i kotkę, zawodowo przyrodniczka, autorka dwóch przewodników po ZOO. Prowadzi dwa blogi: Skorpion w Rosole (www.skorpionwrosole.blogspot.com) i Kręgosłup Oralny (www.oralny.blogspot.com). Jej największym marzeniem jest zobaczyć zorzę polarną.

Dorota Kamińska

Z wykształcenia i pasji jest historykiem sztuki. Od ponad roku próbuje odnaleźć życiową równowagę, mieszkając w Grecji. I czasami jej się to udaje! Pisze teksty o podróżach i sztuce, w międzyczasie obserwując fascynujący świat okolicznych kotów. Prowadzi swoje dwa blogi: www.salatkapogrecku.blogspot.com oraz www.zeszminkawpodrozy.blogspot.com

Kinga Lis

Mama Cysi, obrończyni praw zwierząt, zakochana w swojej bardzo wymagającej córce, najspokojniejszym na świecie mężu i w Rzymie. Łapie sto srok za ogon i ma tysiąc pomysłów na minutę. Z natury choleryczka, uwielbiająca podróże autostopem. Od urodzenia córki w marcu 2012 roku prowadzi osiadły tryb życia w domu. W Internecie prowadzi blog o książkach: http://stronynatony.blogspot.com/

Marysia Bocheńska

Jest rodowitą krakowianką, kochającą swoje miasto. W zeszłym roku ukończyła studia kulturoznawcze. Typowa z niej humanistka – w centrum jej zainteresowań zawsze znajduje się człowiek i jego natura. Uwielbia bajkowy, absurdalny i nonsensowny świat. Drażni ją ludzka powaga i schematyczność myślenia. Uwielbia ludzi z wyobraźnią, dlatego też bardzo lubi dzieci, bo one nie znają jej granic. Pisanie bajek – to wymarzona praca jej życia.

Mateusz Jakubczak

Urodzony 1 stycznia 1996 roku. Obecnie uczeń w Technikum Informatycznym. Wielki fan FC Barcelony oraz całej Katalonii. Miłośnik literatury fantastycznej i historycznej. Ogląda wszelkiego rodzaju filmy, kocha również Dextera. Pierwszy blog założył kilka lat temu, co zakończyło się fiaskiem. Obecnie prowadzi ważną dla niego stronę o tematyce lifestyle.

Monika Gała, czyli internetowy Krasnoludek

Dumna właścicielka dwóch blogów: krytycznoliterackiego Wyrażone Słowami oraz grafomańskiego Magia Grafomanii, na których stara się w miarę elokwentnie i przystępnie wyrażać swoje zdanie. Miłośniczka dzieci i ich wariacji, wielbicielka i niewolniczka czekolady oraz kawy. Początkująca tworzycielka literacka, wolontariuszka i uczennica dążąca do miana pedagożki. Dwudziestolatka zakochana w Warszawie i rodzinnej wsi.

Karolina Karpiel

Urodziła się we wrześniu 1984 roku. Kilka lat temu odkryła, jaką radość sprawia jej pisanie. Pisze więc. Co więcej, pisze, więc jest! Jej regularne randki ze słowem można bezkarnie podglądać na blogu Mała Mi (www.jatonieja.blogspot.com). Od niedawna, z miłości do słowa i pięknych wnętrz, prowadzi bloga wnętrzarskiego Wewnątrz Wnętrza (www.czteryscianytoniedom.blogspot.com).

Andrzej F. Paczkowski

Urodził się w 1982 roku w Wodzisławiu Śląskim. Miłośnik czeskiej kultury, od wielu lat mieszka w Pradze w Czechach. W roku 2011 debiutował nowelą Bo moje siostry. W roku 2012 jego dwie opowieści ukazały się w antologiach Słodko-gorzko (Oczy szeroko otwarte) oraz Halloween po polsku – Wioska przeklętych (Zbłąkana dusza).

Emilia Baczyńska

Artystka z zamiłowania i wykształcenia. Wrocławianka z wyboru. Wciąż poszukująca swojej drogi, starając się przy tym zbytnio nie wydorośleć.

Edyta Stępień

Z wykształcenia prawnik, z zawodu urzędnik, żona i mama dwóch córek. Od czterech lat prowadzi bloga. Nie zawsze regularnie, czasami życie absorbuje ją całkowicie. Zawsze jednak chętnie wraca do pisania. Mówią o niej małomówna, dlaczego? Woli pisać niż mówić...

Można znaleźć ją tu:

http://malomowna-e.blog.onet.pl/

http://malomowna.blogspot.com/

Karolina Niedzielska

Z wykształcenia socjolog i dekorator wnętrz. Z zamiłowania fanka hand-made'u, powieści H. Murakamiego i paintballa. Żona, Mama 2,5-letniego Aleksandra. W tym roku ciesząca się swoją ostatnią dwudziestką. Bloga www.tuli-pyszczki.pl prowadzi od ponad roku, z nieustannie wielkim entuzjazmem.

Justyna Jonek

Na ramieniu nosi torbę, w torbie portfel, a w nim dowód osobisty, z którego można się dowiedzieć, że jest kobietą, ma niebieskie oczy, urodziła się w ostatnich dniach 1988 roku i mieszka w Kątach Opolskich. Z dokumentów uznawanych czasem za ważne posiada (na dnie szafy) dyplom licencjata z filologii polskiej (specjalność: lingwistyka kulturowa, pieczęć Uniwersytetu Wrocławskiego, zdjęcie z szerokim uśmiechem, który wymusił na niej fotograf po wyrzeczeniu następujących słów: „W tym szaleństwie jest metoda”). Z informacji uznawanych za mniej ważne: zdarza się, że nosi skarpetki nie do pary. Prowadzi blog Pod namiotem życia (http://namiot.wordpress.com/).

Danuta Awolusi

Autorka powieści Na wysokim niebie, kocha pisać o książkach, śpiewać i uprawiać sport. Pochodzi ze Śląska, ale obecnie mieszka w Warszawie, gdzie pracuje, biega, pisze i namiętnie czyta. Jej recenzje i teksty krytycznoliterackie można znaleźć na blogu Książki Zbójeckie. Od grudnia 2012 autorka prowadzi również blog sportowy The Fit Project (www.fit-project.pl).

Mariusz Grygierczyk

Jest absolwentem polonistyki na Uniwersytecie Śląskim. Mieszka i pracuje w Katowicach. Na łamach prasy debiutował w 1983 roku. Wydał dwa arkusze poetyckie: Nic nam nie zostało z marzeń ojców (1985) oraz Coraz bardziej cisza, coraz bardziej noc (1991). Kilka jego wierszy zostało też pomieszczonych w Śląskim almanachu poetyckim (1989). Od maja 2012 roku prowadzi muzyczny blog, w którym pisze o największej pasji swojego życia – muzyce rockowej.

Michalina Jusik

Uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Obornikach Wielkopolskich. Mieszka w niewielkiej miejscowości pod Poznaniem. W blogowym świecie funkcjonuje pod pseudonimem Meme, a jej blog Książki Meme to miejsce, w którym może dzielić się swoją pasją, jednocześnie robiąc to, co kocha – czytać i pisać recenzje przeczytanych przez siebie pozycji, a także tworzyć cykle krytycznoliterackie i rozmawiać z innymi książkoholikami. Swoim świadectwem chciałaby zachęcić do czytania nie tylko dorosłych, ale przede wszystkim młodzież, która stroni od lektur.

Agnes A. Rose

Z wykształcenia urzędnik państwowy i nauczyciel języka angielskiego, natomiast z zamiłowania historyk. Uwielbia bawić się słowem i tworzyć wszelkiego rodzaju formy literackie. W 2011 roku założyła blog Kraina Czytania (http://krainaczytania.blox.pl), którego kontynuację stanowi blog W Krainie Czytania i Historii (http://wkrainieczytania.blogspot.com), na którym promuje czytelnictwo, zachęca do sięgnięcia po publikacje dotyczące historii, a także przeprowadza wywiady z pisarzami polskimi i obcymi. Jest również twórcą i współautorem bloga międzynarodowego, który powstał w ramach promocji literatury w świecie (http://agnes-books.blogspot.com).

Olaf Tumski

Niezależnie od tego, czy pisze dla dzieci, czy dla dorosłych, jego teksty mają wspólny mianownik. Autor wywraca do góry nogami ustalony porządek rzeczy i świat, do jakiego jesteśmy przyzwyczajeni. W jego książkach zjawiska tajemnicze i mistyczne kryją się w przyziemnej, szarej rzeczywistości oraz w pozornie banalnych przedmiotach. Powieści Olafa Tumskiego zawsze dzieją się w Poznaniu (nawet jeśli to słowo nie pada), mieście, w którym żyje, a którego przeszłość i teraźniejszość dostarcza wielu inspirujących tematów. Autor książek, bajek i opowiadań: Wymyślony, Dwunasta warstwa, Tomkowe historie, U Źródła, Golem poznański (antologia Szkice z życia), Fabryka rowerów (zbiór Gorąca antologia).

Blog autora: http://olaftumski.blogspot.com

Maria Izabela Fuss

Na stałe mieszka na Wyspach Brytyjskich. Pomysłodawczyni Cheeky Elfa i Fuzzy’ego Buzzy’ego. Obecnie przygotowuje swoją czwartą książkę – tym razem w wersji Kindle. Autorka bloga Cheekylandia. Ostatnio odkryła w sobie talent kulinarny i pasję do robienia na drutach. Kocha zwierzęta, a w szczególności swoją sunię Emilkę i koszatniczkę Marysię.

Autor Anonimowy

Miłośnik bajek i tworzenia literatury, pragnący pozostać anonimowy.

Barbara Bielecka-Grzymkowska

Z wykształcenia nauczyciel języka polskiego, biblioterapeuta, z zamiłowania bukieciarka. Namiętnie i z pasją wychowuje dwoje dzieci, wplatając w to pisanie bajek, układanie kwiatów i wicie wianków. Od 2010 roku prowadzi blog florysztuka.blogspot.com, na którym pokazuje, co się udało zrobić wraz z dziećmi lub dla dzieci. W  2012 roku założyła blog trelemorele-bajkicichograjki.blospot.com, na którym publikuje bajki o skrzacie Fryderyku i kotce Tusi.

Agnieszka Prużyńska

Urodzona w 1981 roku. Jest rodowitą torunianką, szczęśliwą żoną i mamą trzech córek: Weroniki, Amelii i Anastazji. Od dwóch lat uczy dzieci w trybie Edukacji Domowej, o czym prowadzi blog (http://kolecja.wordpress.com). Lubi gotować, szyć i haftować oraz wykonywać inne prace ręczne. Pokusiła się nawet o uszycie kilku lalek.

Artur Kruk

Z wykształcenia inżynier; z doświadczenia (głównie): analityk, coach, menedżer, szkoleniowiec, doradca; z zainteresowań: psycholog i poszukiwacz sensu dla zabawy – rymuje, rozwiązuje krzyżówki jolki, nie pogardza sudoku. Tata dwóch fantastycznych córek, które (niestety) z bajek już wyrosły.

Iwona Leończuk

Blogerka z niemal dziesięcioletnim stażem. Obecnie prowadzi dwa blogi: Tęcza w kałuży (http://pamiateczki.blox.pl/html) i Zapytajki z innej bajki (http://pytam.blox.pl/html). Poza tym jest przeciętną osobą. Trochę już żyje na świecie, sporo widziała, wiele przeżyła. Wciąż jednak jej mało. Dawno, dawno temu zaczęła prowadzić swój pierwszy blog. Miał być odskocznią od codzienności. Z czasem okazało się, że blogi to również styl życia, gdyż dzięki nim poznaje się innych ludzi, inne punkty widzenia. Kim jest? Człowiekiem, kobietą, ale też dzielnym piechurem, gdyż to, co lubi najbardziej, to wędrówki po górach. Jeździ również na rowerze. Jest przyjaciółką Małego Księcia i Kubusia Puchatka. Mimo że dawno wyrosła z wieku dziecięcego, wciąż lubi się z nimi spotykać i dzielić wrażeniami.

Ania Gotkowicz

Absolwentka finansów i bankowości z wyraźnie przerośniętą lewą półkulą. Po urodzeniu synka poczuła instynktowną potrzebę jej zrównoważenia i zaczęła realizować się w działaniach twórczych, których rezultaty dokumentuje blog bajeczkadlasyneczka.blox.pl. Pracuje w zawodzie, a w czasie wolnym oddaje się podróżom, działalności blogerskiej oraz rozmowom z bardzo wygadanym dwulatkiem.

 

Newa Rysuje

Lubi rysować i palić fajkę. Nie lubi porządku. Z pochodzenia Warszawianka. Z zawodu freelancerka, o specjalizacji grafik. Ulubiony kolor: niebieski. Motto życiowe: Nulla dies sine linea.
Prowadzi blogi:
rysunkowy:  newarysuje.blogspot.com
i portretowy:  faceboxproject.blogspot.com

O organizatorkach

 

Agnes A. Rose – prowadzi blog literacko-historyczny W Krainie Czytania i Historii (wkrainieczytania.blogspot.com). Na co dzień pracuje z młodzieżą, ucząc języka angielskiego. Jest także dziennikarką amatorką. W swoich artykułach porusza sprawy kontrowersyjne, przez co pragnie zwrócić uwagę innych na problemy społeczne. Piętnuje ludzką głupotę i brak tolerancji. Jej teksty niejednokrotnie spotkały się z uznaniem profesjonalnych dziennikarzy. Jako współorganizatorka projektu Blogerzy Bajki Piszą zamieściła w nim swoją bajkę, napisaną specjalnie dla tej antologii.

 

Danuta Awolusi – prowadzi blog recenzencki Książki Zbójeckie (ksiazkizbojeckie.blox.pl), który otrzymał wyróżnienie jury w plebiscycie na Literacki Blog Roku 2011. Jest absolwentką filologii polskiej, początkującą redaktorką i miłośniczką literatury. Prozę pisze raczej okazyjnie, o wiele chętniej tworzy teksty krytycznoliterackie. Uwielbia muzykę Gospel i wykonuje ją na co dzień w warszawskim chórze Soul Connection, jest także dziennikarzem „Gazety na Chmielnej”, miesięcznika promującego Śródmieście Warszawy.

 

Autor w serwisie: https://www.e-bookowo.pl/nasi-autorzy/blogerzy-bajki-pisza.html
Jest członkiem: E-bookowo
Jako: Autor

Lista publikacji: