A A A

Barbara Woda

Barbara Woda

Barbara Woda

Pochodzę z Ostrowa Wielkopolskiego, a obecnie mieszkam w Będzinie. Jestem na emeryturze. Piszę od wielu lat, ale dotąd ukrywałam, to przed wszystkimi.

Samo pisanie sprawiało mi przyjemność. A dziś chciałabym, podzielić się z innymi swoimi przemyśleniami, spostrzeżeniami i historiami, które nie do końca są wymyślone.

Większość z nich to ubarwione przeze mnie historie ludzi, których spotkałam w swoim życiu.

Ich problemy, a przede wszystkim to, co mi powierzyli. Czyli historie swojego życia.

Często się zdarza, że przypadkowo spotkani ludzie, zwierzają mi się, a ich, czasem niezwykłe opowieści, pozostają w mojej pamięci, aż przeniosę je na papier. Są to historie zwykłych ludzi. . Opowiadania umieszczone w realiach lat osiemdziesiątych, lub obecnych, niejednokrotnie zahaczających o lata stanu wojennego, z perspektywy zwykłych ludzi.

Moim celem jest uświadomić kobietom, że nie należy poświęcać się bezgranicznie rodzinie, partnerom, dzieciom. Pokazuję, że istnieje prawdziwa, dojrzała miłość i mądrze kochający mężczyźni i nie polega ona na jednostronnej walce o przetrwanie.

Upominam się przede wszystkim o kobiety starsze, które po utracie mężów, partnerów, zostają skazane na samotność, kościół i modlitwę lub na dozgonną pomoc dzieciom.

W powieściach pokazuję też ludzi LGBT, jako element naszego codziennego życia, w normalnych sytuacjach i nieprzerysowanych postaciach, jak to spotykamy w mediach.

Piszę też wiersze, czasem w tej formie przelewam emocje, a także literaturę dziecięcą.

W ubiegłym roku wydałam książkę pt. „Łatka i Gałganek”.

Autor w serwisie: https://www.e-bookowo.pl/nasi-autorzy/barbara-woda.html
Jest członkiem: E-bookowo
Jako: Autor

Lista publikacji: