A A A

Anna Strzelec

Anna Strzelec

Anna Strzelec

Jako pisarka, poetka i publicystka, z wykształcenia – artysta plastyk.
Wieloletni pobyt w Niemczech dostarczył autorce inspiracji do napisania pierwszej książki pt. „Tylko nie życz mi spełnienia marzeń”, która została przyjęta z dużym zainteresowaniem ze strony recenzentów i czytelników. W krótkim czasie, w ślad za nią ukazał się dalszy ciąg opisanej historii z życia polskich emigrantów:” Druga pora życia czyli jak zabija się miłość”.
Pobyt w NY stał się inspiracją do napisania następnych książek. „Wiza do Nowego Jorku”  i” Okno z widokiem na Prowansję” to opowieści o uczuciach, podróżach i rozstaniach, namiętności, przesłaniach z zaświatów, zdradzie i wybaczeniu, a przede wszystkim o niewyczerpanej nadziei.
Czytelnikom, którzy pokochali: Jeremiego – ichtiologa z Prowansji, Leonię – pisarkę, córkę Iwonę i jej dwie, pełne szalonych pomysłów córeczki oraz kilku nowych, niemniej kreatywnych bohaterów – Autorka, wiosną 2014  zaprezentowała trzecią część nowojorsko - prowansalskiej sagi, pt. „Akwarele i lawendy”.
Jak potoczyły się ich dalsze losy? Czy Maria Dąbrowska miała rację, pisząc: Ani różnica poglądów ani różnica wieku, nic w ogóle nie może być powodem zerwania wielkiej miłości. Nic, prócz jej braku. A czy miłość może być silniejsza od śmierci? 
W grudniu 2015 wydana „Marysia wnuczka Leonii”  to czwarta i ostatnia część nowojorsko – prowansalskiej sagi. Czytelnik poznając historię Marysi, będzie musiał zmierzyć się z trudnymi wyborami bohaterki, jej pierwszym romansem i będzie świadkiem psychologicznego studium przemiany młodej dziewczyny w dojrzałą kobietę. 
Anna Strzelec jest także autorką felietonów, recenzji, przeprowadzonych wywiadów z ludźmi literatury i sztuki oraz trzech tomików wierszy: „Miłość niejedno ma imię”,” Cóż wiemy o miłości”,” Jeszcze raz w podróż” i współautorką tomiku:” Gdziekolwiek jesteś… dialogi liryczne”. Dwa ostatnie zostały wydane w krakowskim wydawnictwie Miniatura, w latach 2013–2014. Zbiór poezji wybranej Autorki pt.” Nasz czas nadchodził powoli…” ukazał się w Wydawnictwie Diecezjalnym i Drukarni w Sandomierzu, w 2017. W przygotowaniu tomik poezji pt. „Okruchy gwiazd” – wiersze nowe, najnowsze i przez czytelników szczególnie ulubione.
W archiwum miesięcznika: Libertas Miesięcznik Ludzi Wolnych – znajdują się publikacje wywiadów, felietonów i fragmentów Jej książek. Od kwietnia 2011 jest członkiem Związku Literatów Polskich.

Autor w serwisie: https://www.e-bookowo.pl/nasi-autorzy/anna-strzelec.html
Jest członkiem: E-bookowo
Jako: pisarka

Lista publikacji: