A A A

Aleksander Sowa

Aleksander Sowa

Aleksander Sowa

(ur. 1979 r.) to autor publikacji wśród których znajdziemy powieści, książki techniczne a nawet praktyczne poradniki. Swoje publikacje wydaje w tradycyjnej formie książki papierowej, ale także jako publikacje elektroniczne (e-booki, audio-booki).  Tworzy i wydaje także pod kilkoma pseudonimami (w tym pod pseudonimem kobiety!).

Urodził się w Paczkowie, w województwie opolskim.  Wychowywał się we wsi Kamienica w Górach Złotych, na pograniczu polsko-czeskim gdzie mieszkał do 15 roku życia.  Tam też w wieku 4 lat nauczył się pisać i czytać.  Maturę zdał w Technikum Ogrodniczym w Prószkowie k/Opola. Był mistrzem województwa w biegu 400 m i 400 m. ppł oraz wicemistrzem w sztafecie 4x100 m. W 1998 roku uzyskał III klasę sportową. W 2004 roku ukończył Wydział Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej uzyskując tytuł magistra wychowania fizycznego ze specjalnością turystyka i rekreacja.

Mieszka w Opolu, pisze artykuły, felietony i fotografuje. Współpracuje z kilkoma wydawnictwami.  Jest pilotem szybowcowym.

Autor w serwisie: https://www.e-bookowo.pl/nasi-autorzy/aleksander-sowa.html
Jest członkiem: E-bookowo
Jako: Autor

Lista publikacji: