A A A

Agnieszka Mańko-Czech

Agnieszka Mańko-Czech

Agnieszka Mańko-Czech

Zajmuję się refleksoterapią, powiązaną z Tradycyjną Medycyną Chińską i wiedzą o przebiegu kanałów energetycznych zw. meridianami. Co to oznacza?

Jeśli boli Was kolano (bez fizycznej przyczyny, np. urazu), to wcale nie musi to wskazywać na istnienie problemu w tym miejscu (choć tak nas nauczono w tradycyjnym ujęciu), ale może oznaczać dysharmonię w żołądku. Za dużo spożytego jedzenia, albo niewłaściwe połączenie pokarmu, albo zjedliście pokarm w stanie zdenerwowania . A ja jako refleksolog, potrafię połączyć te fakty ze sobą i wskaże na ewentualną przyczynę takiego stanu. Uciskając właściwe punkty na stopach, albo na twarzy, oddziałuję na chory organ. To jest metoda nieinwazyjna, bez skutków ubocznych, znana od tysiącleci. Stosowaną ją z powodzeniem w Egipcie, Ameryce Północnej, a także w Chinach. Do dzisiaj w Chinach, ludzie poddają się temu jako... profilaktyce. Nasi przodkowie z przyczyn ekonomicznych, chodzili boso, ale dzięki temu w naturalny sposób zapewniali sobie stymulacje punktów na stopach. Dziś, niejednokrotnie zapominamy o nich, wtłaczając je w zbyt wąskie, często niewygodne obuwie. Dlatego podczas wizyty u refleksologa, skupiamy się na nich, bo potrafią bardzo wiele powiedzieć o człowieku. Ponadto w swojej pracy, posiłkuje się wiedzą na temat gotowania i żywienia według pięciu przemian, zgodnymi z porami roku. W lecie bowiem, możemy pozwolić sobie na owoce, nawet cytrusowe, bo mają właściwości wychładzające, a zimą zdecydowanie bardziej preferuję rosół, bo rozgrzewa ciało, albo herbatę z imbirem. Ten sposób gotowania stosuję od lat w swojej kuchni, wykorzystując wiedzę o właściwościach produktów, w ten sposób tworzę z własnej kuchni, alchemiczny zakątek.

Pracuję różnymi metodami, korzystam też z umiejętności masowania, bo zauważam, że ciało ma wiele do przekazania i czasem tylko to ono mówi. Wiem, kiedy trzeba zastosować masaż relaksacyjny, a kiedy energetyczny, bardziej pobudzający. Ponadto zgłębiam też wiedzę Recall Healing, dzięki której mogę dotrzeć i uświadomić innym, dlaczego ich ciało choruje. Gdzie tkwi emocjonalna przyczyna, która spowodowała, że na poziomie ciała, pojawiły się objawy chorobowe.
Sama od lat praktykuję techniki oddechowe, jogę oraz medytuję, bo gdybym nie świadczyła własnym życiem o możliwości przemiany, nie mogłabym innym wskazywać drogi.

Autor w serwisie: https://www.e-bookowo.pl/nasi-autorzy/agnieszka-manko-czech.html
Jest członkiem: E-bookowo
Jako: Autor