A A A

Agata Szymańska

Agata Szymańska

Agata Szymańska

Jestem absolwentką filologii angielskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim, od piętnastu lat uczę języka angielskiego w programie Matury Międzynarodowej w kieleckim liceum. 6 lat temu założyłam zespół wokalno-instrumentalny Shaken Organs, razem z młodzieżą spełniamy swoje muzyczne marzenia (jesteśmy na Facebooku, Instagramie i YouTube – zapraszam!).

Wychowuję dziewiętnastoletnią córkę Kasię. Czytam, piszę, oglądam, słucham, śpiewam, gram na gitarze, projektuję biżuterię, podróżuję. Gdybym miała siebie opisać, użyłabym słów: feministka, rozsądna romantyczka, wojowniczka o prawa kobiet i dzieci, społecznik, nadwrażliwiec, kolorowy ptak. Moja córka (poproszona o to samo) napisała tak: „niezależna, inteligentna, pracowita, wszechstronna, no i kochana mama”.

W  moim idealnym świecie panowałyby równość i sprawiedliwość, a każde dziecko byłoby otoczone ciepłem i miłością.

Pasję literacką odziedziczyłam genetycznie po mamie polonistce. Stwierdzenie „piszę od dziecka” jest tak kliszowe, że nie śmiałabym go użyć. Jednak prawdą jest, że pisanie towarzyszy mi od zawsze – o czym może chociażby świadczyć fakt, że od 31 lat piszę pamiętnik. (obecnie jest to 39 zeszyt!)

Od ponad 8 lat prowadzę bloga, na którym recenzuję książki lub filmy, które sprawiły, że mocniej zabiło mi serce. http://zbieraczkaksiazek.blogspot.com/

Na Facebooku oraz Instagramie znajdą mnie Państwo jako Bibliofilka82: [https://www.facebook.com/zbieraczkaksiazek]

[https://www.instagram.com/bibliofilka82/ ]

 

Adres internetowy: http://zbieraczkaksiazek.blogspot.com/
Jest członkiem: E-bookowo
Jako: Autor

Lista publikacji: