Panel autora Strefa autora Zaloguj się
A A A

Niewidzialny Dolny Śląsk

Niewidzialny Dolny Śląsk
99.00 pln
brak

Niewidzialny Dolny Śląsk

Pałace, których już nie zobaczysz
wydawnictwo: e-bookowo
kupując teraz książka w twardej oprawie zamiast 99.00 pln łącznie zapłacisz 88.11 pln

 Opis

 

PREMIERA W LISTOPADZIE 2018!

 

 

 

 

 

Dolny Śląsk to jeden z najpiękniejszych regionów Europy Środkowej. Nieoceniona w tym zasługa zamków, pałaców i dworów, które w takiej obfitości już nigdzie w Polsce nie występują. Majestat Książa, Czochy czy Kliczkowa jest zwierciadłem, w którym lubimy się przeglądać. Z zachwytem i beztroską, zwykle nieświadomi jak wielki, ziejący przerażającą pustką mrok kryje się po drugiej stronie lustra.

 

W 1945 roku wraz z Dolnym Śląskiem historia podarowała nam co najmniej dwa tysiące rezydencji. W ciągu kolejnych siedmiu dekad połowa tych budowli została… zrównana z ziemią. Podpalane, burzone, zatapiane i wysadzane w powietrze pałace zamieniły się w anonimowe pagórki, stosy kamieni i zaciśnięte korzeniami na fundamentach bezimienne kępy drzew.

 

NIEWIDZIALNY DOLNY ŚLĄSK to jedyny w swoim rodzaju album dokumentujący masakrę dziedzictwa materialnego regionu w jego historycznych granicach, od Świebodzina w Lubuskiem po Nysę w Opolskiem. Blisko 450 zachowanych na zdjęciach rezydencji, o których mieliśmy zapomnieć...

 

 

Książkę można kupić w księgarniach we Wrocławiu:

 

Pod Arkadami, Autorska (w Pasażu Grunwaldzkim i Arkadach Wrocławskich), Astra, w Sky Tower, PWN, Podróżnicza,  Plac Jana Pawła II - przejście podziemne, Silesiana, Beta CH Ferio Gaj.

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Pozostając na stronie akceptujesz to (NACIŚNIJ W CELU AKCEPTACJI). Więcej o ciasteczkach dowiesz się tutaj.