A A A

Koszmarne lata dwudzieste

Koszmarne lata dwudzieste
20.00 pln
0.00 pln
brak
20.00 pln
20.00 pln

Koszmarne lata dwudzieste

wydawnictwo: e-bookowo

 Opis

 

Najstarszą i najsilniejszą emocją ludzkości jest strach, a najstarszym i najsilniejszym rodzajem strachu jest strach przed nieznanym.

Howard Phillips Lovecraft, “Supernatural Horror in Literature”

 

Boston, Massachusetts. Lata dwudzieste, środek prohibicji, czas prosperity. Ponure nastroje po Wielkiej Wojnie prawie całkowicie opadły, ludzie zamiast rozpamiętywać przeszłość wyciągają z niej wnioski i z uśmiechem patrzą w przyszłość, budując wspaniały kraj dla siebie i dla swoich dzieci. Są jednak inni ludzie, ludzie czający się z ciemnościach i spiskujący.

 

Nie jest więc tak cudownie, jak mogłoby się wydawać. Ustawa Volsteada uchwalona latem 1919 roku była ciosem dla wielu ludzi - alkohol, do tej pory obecny w życiu codziennym mieszkańców Stanów Zjednoczonych, stał się towarem niepożądanym, traktowanym tak samo jak coraz powszechniejsze narkotyki. I tak samo jak w przypadku narkotyków, ludzie znaleźli sposób, by obejść prawo. Zaczęły powstawać nielegalnie destylarnie alkoholu, zarówno te wielkie, mieszczące się w starych i zniszczonych magazynach, jak i te małe, będące w piwnicach czy szopach zwykłego, przeciętnego mieszkańca. A to dopiero początek.

 

Agenci federalni wspierani przez policję robią co mogą, jednak nie są w stanie poradzić sobie z rosnącą w zastraszającym tempie przestępczością. Adrien Collins, jeden z wielu drobnych przestępców oraz Eugene Perlman, kolejna twarz w tłumie agentów Biura Śledczego, muszą stawić czoła nie tylko sobie nawzajem, ale także rzeczom, które czają się w mrocznych zakątkach tego świata. Czy są na to gotowi?

 

 O autorze

Radosław Budkiewicz

Radosław Budkiewicz

urodzony pod koniec lat osiemdziesiątych w małym, warmińsko-mazurskim miasteczku, miłośnik kina i niespełniony filmowiec. Studia filmowe na kierunku reżyserii filmowej i telewizyjnej przerwał z powodów zdrowotnych, po powrocie do zdrowia natomiast związał się z amatorskim pisarstwem. Najpierw pisał dla siebie, do tak zwanej szuflady, potem na różnorakich internetowych forach i portaCzytaj więcej

 Opinie i oceny

Jeśli masz opinię na temat powyższego produktu, podziel się nią z innymi. Możesz rówież ocenić ten produkt.

Autor:
Opis:
Ocena: