Panel autora Strefa autora Zaloguj się
A A A

Dla Autorów


czytnik-minipx.jpg (2012-02-18 21:17:35)

 

Wydaj się w formie elektronicznej, zyskując nieograniczone możliwości zbytu Twojej publikacji.

Co daje Ci e-book? Kontrolę nad dystrybucją, niskie koszty publikacji to większe zyski dla Ciebie, szansę na zaistnienie w literackim świecie.

Opublikujemy Twój utwór i wyślemy do wszystkich księgarni internetowych w Polsce (a wkrótce także na świecie).

Prowizje za sprzedaż we wszystkich księgarniach będą wyświetlać się w jednym panelu autorskim. Rozliczać się będziesz tylko z nami!

 

 

Drogi do publikacji są dwie:

1. Wysyłasz nam tekst jako autor, my go oceniamy, przyjmujemy (lub nie) do publikacji, następnie podpisujemy umowę wydawniczą (możesz zyskać 30% ceny netto i dodatkowe 10%, jeśli jesteś autorem okładki) i puszczamy publikację w obieg (także w księgarniach partnerskich). W przypadku, gdy Twój tekst w przysłanej przez Ciebie formie nie nadaje sie do publikacji, zaproponujemy Ci płatną uslugę przeredagowania. Cenę e-booka ustalamy wspólnie. W tej opcji to wydawca zarządza plikami. Masz tu darmową konwersję do formatów EPUB i MOBI

 

2. Jesteś self-publisherem, a my jedynie Twoim dystrybutorem. Sam nadajesz swojemu dziełu nr ISBN (ewentualnie dostajesz go od nas). Nie ingerujemy w Twój tekst w żaden sposób. A Ty otrzymujesz całe 50% ceny netto. Twoja publikacja także trafia do wszystkich księgarń. W tym przypadku tylko Ty odpowiadasz za treść tego, co stworzyłeś. Sam ustalasz też cenę. Prosimy o wysyłanie plików we wszystkich trzech wymaganych formatach: PDF, EPUB i MOBI wraz z darmowymi fragmentami w każdym formacie (demo powinno zawieraż okładkę, stronę tytułową, redakcyjną, spis treści, jeśli jest oraz reprezentacyjny kawałek tekstu - około 20% całości) oraz osobno okładki jako jpg. A wszystko z opisem publikacji i notką o autorze (miło, jeśli ze zdjęciem). Możesz też zamówić u nas konwersję do formatów EPUB I MOBI. W tej opcji to Ty dysponujesz plikami. Numer ISBN można otrzymać bezpośrednio z Biblioteki Narodowej: http://demo.e-isbn.pl/

 

Możesz skorzystać z usług redakcji, korekty, przygotowania swojej książki do druku oraz konwersji do formatów EPUB i MOBI.

Co musisz przysłać? Tekst w formacie pdf, jego wersję demo (ok. 10-20% całości), okładkę (zawartą w pdfie i jako jpg), opis e-booka. Do tego: Twoje zdjęcie i opis Twej pisarskiej drogi, także do zamieszczenia na stronie. Podpisujemy umowę o dystrybucję.

Sprzedaż swojego e-booka śledzić będziesz w specjalnym panelu autora, dostępnym pod adresem: www.e-bookowo.pl/panel. Tam też wygenerujsz dla nas rachunek, a system sam obliczy należny podatek.

Jeżeli zdecydujesz się zostać naszym autorem, napisz do nas. Opisz krótko tekst, który chcesz opublikować i załącz w wiadomości mailowej jego fragment lub całość.

Możesz pisać na adres: redaktor@e-bookowo.pl W temacie wpisz: PROPOZYCJA WYDAWNICZA.


Możliwie jak najszybciej skontaktujemy się z Tobą, a jeżeli Twój tekst przypadnie nam do gustu, podpiszemy umowę wydawniczą i zaczniemy prace nad przygotowaniem Twojego tekstu do publikacji.

Jeśli chcesz ten proces przyspieszyć, napisz w mailu kilka słów o sobie i samej publikacji, którą zamierzasz wydać. Załącz cały swój utwór. Fragment nie zawsze świadczy o całości. Anonimowe maile może i chronią prywatność i świadczą o skromności, ale utrudniają zwrócenie na Ciebie uwagi, a przecież skoro chcesz być pisarzem, musisz się wyróżnić :).

 

Oferujemy także usługę druku na życzenie dla autorów i self-publisherów. Autor płaci wyłącznie za druk swojej książki w dowolnej ilości egzemplarzy, już od jednej sztuki. Autor staje się właścicielem całego nakładu. Może sprzedawać swoje książki samodzielnie lub za pośrednictwem e-bookowo. Wydawnictwo nadaje numer ISBN i wysyła egzemplarze obowiązkowe do Biblioteki Narodowej. Sprzedając swoją papierową książkę za naszym pośrednictwem otrzymujesz aż 70% jej ceny netto. W przypadku druku na życzenie bez wkładu własnego, autor otrzymuje prowizję w wysokości 10% ceny netto od każdego sprzedanego egzemplarza książki papierowej.

Przygotowanie do druku dla naszych autorów jest bezpłatne. Dla self-publisherów wynosi jedyne 200 zł.

Wszystkie drukowane przez nas książki charakteryzują się wysoką jakością.

 

Teraz stoją przed Tobą zupełnie nowe drogi autorskiego rozwoju. Dlaczego miałbyś z nich nie skorzystać?

 

 

 

Podstawowe warunki, jakie musi spełnić Twój tekst, by został przyjęty do publikacji:

1. Musi być to dzieło oryginalne, w całości stworzone przez jego autora (ewentualnie autorów, gdy jest to praca zbiorowa).

2. Utwór nie powinien być wcześniej publikowany, chyba że we fragmentach.

3. Tekst powinien mieć formę znormalizowanego maszynopisu, na przykład:

- format papieru A5

- czcionka 12 pkt

- interlinia 1,5

- marginesy 2 cm z każdej strony

- plik w formacie: .doc, .rtf, .docx,.odt (oraz inne edytowalne formaty plików tesktowych)

4. Poprawność gramatyczna, ortograficzna i stylistyczna tekstu będzie dodatkowym atutem, gdyż przyspieszy pracę korektora.

Prosimy także nie oddzielać poszczególnych linii za pomocą klawisza enter.

 

Szczegóły naszej współpracy znajdziesz w umowie wydawniczej, gdyż każdego Autora traktujemy indywidualnie.

 

Dystrybucja i promocja

W ciągu kilku dni od publikacji e-booka w naszym serwisie, znajdzie się on w niemal wszystkich księgarniach internetowych w Polsce (m.in. virtualo, empik, woblink, nexto, eclito, publio, allegro, iformat, ebookpoint i inne) oraz na świecie (m.in. Google Play, ibookstore, Amazon, Prestigio Plaza i wiele innych).

Odnajdziesz swoje dzieło w serwisach czytelniczych. Łatwiej i szybciej dotrzesz za naszym pośrednictwem do tysięcy czytelników i recenzentów Twojej twórczości. Zaoszczędzisz w ten sposób mnóstwo czasu, bo to My zajmiemy się dystrybucją i promocją Twojej twórczości w wyspecjalizowanych serwisach.

Dla bardziej obiecujących publikacji staramy się pozyskać patronaty medialne, by w ten sposób jeszcze mocniej wspierać naszych autorów. Zamawiamy także recenzje u współpracujących z nami blogerów.

Wspólnie z autorami organizujemy spotkania autorskie.

Dokładamy wszelkich starań, by podnosić jakość naszych usług, rozwijać się, a przede wszystkim - dbać o Autora. Dlatego też uruchomiliśmy usługę DRUKU NA ŻYCZENIE. Możesz zamówić dowolną ilość drukowanych wersji Twojej publikacji, ustalić cenę i wystawić książkę papierową na sprzedaż u nas lub w zaprzyjaźnionej księgarni w swoim mieście. Napisz na adres: wydawnictwo@e-bookowo.pl by poznać więcej szczegółów i zapytać o wycenę druku. Jako nasz autor dostajesz darmowe przygotowanie książki do druku.

 

Wypłata prowizji

Po wystawieniu Twojego e-booka na sprzedaż w naszym serwisie, otrzymasz dostęp do specjalnego panelu dla Autorów, gdzie będziesz mógł na bieżąco śledzić sprzedaż swojej publikacji oraz kwotę przyznanej Ci prowizji. Gdy uznasz, że zebrana tam kwota Cię satysfakcjonuje, będziesz mógł wygenerować dla nas rachunek, a należne Ci pieniądze przelejemy na Twoje konto.

 

Wszelkie wypłaty z tytułu umowy o dzieło objęte są podatkiem 17%.

Według nowych przepisów, dla umów o dzieło nieprzekraczających kwoty 200 zł, nie będzie możliwe odliczenie kosztów uzyskania przychodu, a co za tym idzie - konieczne będzie naliczenie podatku dochodowego od całej kwoty przychodu.

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Pozostając na stronie akceptujesz to (NACIŚNIJ W CELU AKCEPTACJI). Więcej o ciasteczkach dowiesz się tutaj.