Panel autora Strefa autora Zaloguj się
A A A

Dla Autorów


czytnik-minipx.jpg (2012-02-18 21:17:35)

 

Wydaj się w formie elektronicznej, zyskując nieograniczone możliwości zbytu Twojej publikacji.

Co daje Ci e-book? Kontrolę nad dystrybucją, niskie koszty publikacji to większe zyski dla Ciebie, szansę na zaistnienie w literackim świecie.

Opublikujemy Twój utwór i wyślemy do wszystkich księgarni internetowych w Polsce (a wkrótce także na świecie).

Prowizje za sprzedaż we wszystkich księgarniach będą wyświetlać się w jednym panelu autorskim. Rozliczać się będziesz tylko z nami!

 

 

Drogi do publikacji są dwie:

1. Wysyłasz nam tekst jako autor, my go oceniamy, przyjmujemy (lub nie) do publikacji, następnie podpisujemy umowę wydawniczą (możesz zyskać 30% ceny netto) i puszczamy publikację w obieg (także w księgarniach partnerskich). W przypadku, gdy Twój tekst w przysłanej przez Ciebie formie nie nadaje sie do publikacji, zaproponujemy Ci płatną uslugę przeredagowania. Cenę e-booka ustalamy wspólnie. W tej opcji to wydawca zarządza plikami. Masz tu darmową konwersję do formatów EPUB i MOBI

 

2. Jesteś self-publisherem, a my jedynie Twoim dystrybutorem. Sam nadajesz swojemu dziełu nr ISBN (ewentualnie dostajesz go od nas). Nie ingerujemy w Twój tekst w żaden sposób. A Ty otrzymujesz całe 40% ceny netto. Twoja publikacja także trafia do wszystkich księgarń. W tym przypadku tylko Ty odpowiadasz za treść tego, co stworzyłeś. Sam ustalasz też cenę. Prosimy o wysyłanie plików we wszystkich trzech wymaganych formatach: PDF, EPUB i MOBI wraz z darmowymi fragmentami w każdym formacie (demo powinno zawierać okładkę, stronę tytułową, redakcyjną, spis treści, jeśli jest oraz reprezentacyjny kawałek tekstu - około 20% całości) oraz osobno okładki jako jpg. A wszystko z opisem publikacji i notką o autorze (miło, jeśli ze zdjęciem). Możesz też zamówić u nas konwersję do formatów EPUB I MOBI. W tej opcji to Ty dysponujesz plikami. Numer ISBN można otrzymać bezpośrednio z Biblioteki Narodowej: http://demo.e-isbn.pl/

 

Możesz skorzystać z usług redakcji, korekty, przygotowania swojej książki do druku oraz konwersji do formatów EPUB i MOBI.

Co musisz przysłać? Tekst w formacie pdf, jego wersję demo (ok. 10-20% całości), okładkę (zawartą w pdfie i jako jpg), opis e-booka. Do tego: Twoje zdjęcie i opis Twej pisarskiej drogi, także do zamieszczenia na stronie. Podpisujemy umowę o dystrybucję.

Sprzedaż swojego e-booka śledzić będziesz w specjalnym panelu autora, dostępnym pod adresem: www.e-bookowo.pl/panel. Tam też wygenerujsz dla nas rachunek, a system sam obliczy należny podatek.

Jeżeli zdecydujesz się zostać naszym autorem, napisz do nas. Opisz krótko tekst, który chcesz opublikować i załącz w wiadomości mailowej jego fragment lub całość.

Możesz pisać na adres: redaktor@e-bookowo.pl W temacie wpisz: PROPOZYCJA WYDAWNICZA.


Możliwie jak najszybciej skontaktujemy się z Tobą, a jeżeli Twój tekst przypadnie nam do gustu, podpiszemy umowę wydawniczą i zaczniemy prace nad przygotowaniem Twojego tekstu do publikacji.

Jeśli chcesz ten proces przyspieszyć, napisz w mailu kilka słów o sobie i samej publikacji, którą zamierzasz wydać. Załącz cały swój utwór. Fragment nie zawsze świadczy o całości. Anonimowe maile może i chronią prywatność i świadczą o skromności, ale utrudniają zwrócenie na Ciebie uwagi, a przecież skoro chcesz być pisarzem, musisz się wyróżnić :).

 

Oferujemy także usługę druku na życzenie dla autorów i self-publisherów. Autor płaci wyłącznie za druk swojej książki w dowolnej ilości egzemplarzy, już od jednej sztuki. Autor staje się właścicielem opłaconej przez siebie części nakładu. Może sprzedawać swoje książki samodzielnie lub za pośrednictwem e-bookowo. Wydawnictwo nadaje numer ISBN i wysyła egzemplarze obowiązkowe do Biblioteki Narodowej. Sprzedając swoją papierową książkę za naszym pośrednictwem otrzymujesz aż 70% jej ceny netto. W przypadku druku na życzenie bez wkładu własnego, autor otrzymuje prowizję w wysokości 10% ceny netto od każdego sprzedanego egzemplarza książki papierowej.

 

Wszystkie drukowane przez nas książki charakteryzują się wysoką jakością.

 

Teraz stoją przed Tobą zupełnie nowe drogi autorskiego rozwoju. Dlaczego miałbyś z nich nie skorzystać?

 

 

 

Podstawowe warunki, jakie musi spełnić Twój tekst, by został przyjęty do publikacji:

1. Musi być to dzieło oryginalne, w całości stworzone przez jego autora (ewentualnie autorów, gdy jest to praca zbiorowa).

2. Utwór nie powinien być wcześniej publikowany, chyba że we fragmentach.

3. Tekst powinien mieć formę znormalizowanego maszynopisu, na przykład:

- format papieru A5

- czcionka 12 pkt

- interlinia 1,5

- marginesy 2 cm z każdej strony

- plik w formacie: .doc, .rtf, .docx,.odt (oraz inne edytowalne formaty plików tesktowych)

4. Poprawność gramatyczna, ortograficzna i stylistyczna tekstu będzie dodatkowym atutem, gdyż przyspieszy pracę korektora.

 

Prosimy także nie oddzielać poszczególnych linii za pomocą klawisza enter. Wyróżnienia oznaczamy kursywą lub cudzysłowem, nigdy jednocześnie. W tekście warto zastosować jednolite oznaczanie tytułów (np. w cudzysłowie) oraz cytatów (np. kursywą). Wtrącenia w językach obcych również należy odróżnić kursywą i dać przypis z tłumaczeniem (nie można zakładać, że czytelnik zna obcy język tak dobrze jak autor).

Dobrze jest pokazać tekst komuś przed wysłaniem do wydawcy. Dobrze, by ktoś zerknął, pomógł wyłapać błędy i zapewnić, że utwór faktycznie jest już gotowy do pokazania światu :)

 

Warto też zwrócić uwagę na sposób zapisu dialogów:

Konwencja zapisu dialogów nakazuje rozpoczynać wypowiedź od myślnika w nowym akapicie. Wtrącenia i komentarze narracyjne także oddzielamy myślnikami. Przed wtrąceniem narratora nie stawia się kropki, jeśli zaczyna się ono od czasownika wyrażającego mówienie:

– Zacznij wreszcie mnie słuchać – powiedziała/rzekła/szepnęła/krzyknęła/oświadczyła Teresa.

Kropkę stawiamy dopiero na końcu komentarza.

W przypadku, gdy komentarz zaczyna się od rzeczownika, stawiamy na końcu wypowiedzi bohatera kropkę, a komentarz zaczynamy z dużej litery:

– Zacznij mnie wreszcie słuchać. – Kobieta wypowiedziała to złamanym głosem.

W przypadku, gdy komentarz przerywa wypowiedź postaci w miejscu, w którym normalnie powinien pojawić się przecinek – nie stawiamy go, a komentarz oddzielamy tylko myślnikami z obu stron i nie kończymy go kropką. Dalsza część wypowiedzi bohatera jest rozpoczynana z małej litery:

– Zacznij mnie wreszcie słuchać – powiedziała złamanym głosem – bo dłużej tego nie wytrzymam.

 

Znaki interpunkcyjne służą do przekazywania intonacji, emocji wypowiedzi. Ze względu na charakter wyróżnia się następujące znaki:

oddzielające (kropka (.), średnik (;), przecinek (,)),

prozodyczne (wielokropek(…), myślnik, inaczej pauza (-; –; –), pytajnik (?)),

emocji (wykrzyknik (!), wielokropek (…), myślnik (-; –; –), pytajnik (?)),

opuszczenia (wielokropek (…), myślnik(-; –; –)),

wyodrębniające (dwukropek (:), cudzysłów (pierwszy – indeks dolny, drugi – indeks górny („.....”)), nawias (otwierający i zamykający), para myślników lub przecinków).

 

Wyróżniamy  cztery typy myślników:

pauza — pauza (znak najdłuższy)

półpauza – półpauza (znak średni)

dywiz - dywiz (znak najkrótszy)

minus – minus

Pauzę i półpauzę stosuje się pomiędzy wyrazami, znaki te są otoczone z obu stron spacjami niewielkimi w przypadku półpauzy, pełnymi w przypadku pauzy. Dywiz z kolei stosowany jest pomiędzy wyrazami, które łączą się ze sobą, np. niebiesko-żółty, a także przy dzieleniu wyrazów na końcu wersu, w tekście tylko w miejscach złożenia w zwrotach typu: dwu- lub trzykrotny.

Pauzy stosowane są w zapisie dialogów w funkcji myślnika. Każde wydawnictwo posiada własne reguły dotyczące stawania pauz i półpauz. Jednak obecnie, ze względu na tendencję oszczędności miejsca stosuje się w zapisie dialogów półpauzy.

Źródło: Katarzyna Krzan "Zacznij pisać"

 

 

Możesz skorzystać z pomocy naszej Poradni Pisarskiej, gdzie doświadczona redaktorka, dr Krystyna Bezubik udzieli stosownych porad:

 

Czytam Twoją książkę. Podpowiadam, co warto w niej zmienić, jak ją ulepszyć, aby spotkała się z zainteresowaniem wydawcy.

Pokazuję Ci mocne strony Twojej książki. Zaznaczam wszystkie dłużyzny i strony do wyrzucenia. Oczywiście to Ty podejmiesz decyzję, czy posłuchać moich rad.

Masz do wyboru dwie opcje:

- recenzja z podpowiedziami, jak udoskonalić tekst - 200 zł - za arkusz wydawniczy

- recenzja plus naniesienie zmian na tekst - od 300 do 700 zł - za arkusz wydawniczy

Wszystkie zmiany nanoszę w tzw. trybie zmian, więc to Ty decydujesz, czy je zachowasz.

Napisz  o swojej książce (tematyka, gatunek), ile liczy znaków ze spacjami. Warunki współpracy ustalimy e-mailowo.

Maksymalny czas czytania wynosi około trzech miesięcy.

 

 

Dystrybucja i promocja

W ciągu kilku dni od publikacji e-booka w naszym serwisie, znajdzie się on w niemal wszystkich księgarniach internetowych w Polsce (m.in. virtualo, empik, woblink, nexto, eclito, publio, allegro, iformat, ebookpoint i inne) oraz na świecie (m.in. Google Play, apple ibookstore, Amazon (tylko obcojęzyczne), kobo i wiele innych).

Odnajdziesz swoje dzieło w serwisach czytelniczych. Łatwiej i szybciej dotrzesz za naszym pośrednictwem do tysięcy czytelników i recenzentów Twojej twórczości. Zaoszczędzisz w ten sposób mnóstwo czasu, bo to My zajmiemy się dystrybucją i promocją Twojej twórczości w wyspecjalizowanych serwisach.

Dla bardziej obiecujących publikacji staramy się pozyskać patronaty medialne, by w ten sposób jeszcze mocniej wspierać naszych autorów. Zamawiamy także recenzje u współpracujących z nami blogerów.

Wspólnie z autorami organizujemy spotkania autorskie.

Dokładamy wszelkich starań, by podnosić jakość naszych usług, rozwijać się, a przede wszystkim - dbać o Autora. Dlatego też uruchomiliśmy usługę DRUKU NA ŻYCZENIE. Możesz zamówić dowolną ilość drukowanych wersji Twojej publikacji, ustalić cenę i wystawić książkę papierową na sprzedaż u nas lub w zaprzyjaźnionej księgarni w swoim mieście. Napisz na adres: wydawnictwo@e-bookowo.pl by poznać więcej szczegółów i zapytać o wycenę druku. Jako nasz autor dostajesz darmowe przygotowanie książki do druku.

 

Wypłata prowizji

Po wystawieniu Twojego e-booka na sprzedaż w naszym serwisie, otrzymasz dostęp do specjalnego panelu dla Autorów, gdzie będziesz mógł na bieżąco śledzić sprzedaż swojej publikacji oraz kwotę przyznanej Ci prowizji. Gdy uznasz, że zebrana tam kwota Cię satysfakcjonuje, będziesz mógł wygenerować dla nas rachunek, a należne Ci pieniądze przelejemy na Twoje konto.

 

Wszelkie wypłaty z tytułu umowy o dzieło objęte są podatkiem 17%.

Według nowych przepisów, dla umów o dzieło nieprzekraczających kwoty 200 zł, nie będzie możliwe odliczenie kosztów uzyskania przychodu, a co za tym idzie - konieczne będzie naliczenie podatku dochodowego od całej kwoty przychodu.